WFG BL trade, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (49 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 6. 2021
- Sídlo
- Daxnerova 9, 01001, Žilina
- EBITDA marža45,8 %
- ROA (návratnosť aktív)13,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,5 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť42,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 38.69netIncome: 19 043revenue: 49 219prevNetIncome: 14 968
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 42.55equity: 62 460assets: 146 791
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.45equity: 62 460assets: 146 791
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.91revenueYoY: 17.29validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 45.77netMargin: 38.69ebitda: 22 529revenue: 49 219
Altman Z''-Score3.77Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.84 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.28 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.88 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.78 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.97 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.97 % vs. predchádzajúce 18.79 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.45 % vs. predchádzajúce 45.51 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.34× vs. predchádzajúce 0.53×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 38.69 % vs. predchádzajúca 35.67 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.55 % vs. predchádzajúca 54.49 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 49219 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 17 % na 49 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 38.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.39 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 45.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 49 tis. € | 42 tis. € | +17,3 % |
| EBITDA | 23 tis. € | 21 tis. € | +7,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 19 tis. € | +7,6 % |
| Čistý zisk | 19 tis. € | 15 tis. € | +27,2 % |
| Aktíva | 147 tis. € | 80 tis. € | +84,2 % |
| Vlastné imanie | 62 tis. € | 43 tis. € | +43,9 % |
- 29. 6. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie42.6%
- Cudzie zdroje57.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 49 tis. € | 147 tis. € | 62 tis. € | 23 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 42 tis. € | 80 tis. € | 43 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 20 tis. € | 152 tis. € | 28 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 31 tis. € | 20 tis. € | 18 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 7 tis. € | 5 tis. € | -436 € | -469 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 6. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 14. 7. 2022
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 29. 6. 2021
- 3Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 29. 6. 2021
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 29. 6. 2021
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 6. 2021
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 6. 2021
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 29. 6. 2021
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 29. 6. 2021
- 9Administratívne službyod 29. 6. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53884060
- RÚZ ID
- 2002985
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 6. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat49 219 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna