Cibka s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 296 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 83/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 6. 2021
- Sídlo
- Němcovej 32/14, 04001, Košice - mestská časť Sever
- EBITDA marža42,5 %
- ROA (návratnosť aktív)14,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,9 %
- Zadlženosť52 %
- Kapitálová primeranosť47,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 30.29netIncome: 1 113revenue: 3 674prevNetIncome: -1 032
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 47.62equity: 3 605assets: 7 570
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 52.38equity: 3 605assets: 7 570
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 79.71revenueYoY: 296.33validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 42.54netMargin: 30.29ebitda: 1 563revenue: 3 674
Altman Z''-Score2.47Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.60 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.95 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.70 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.70 % vs. predchádzajúce -16.84 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 52.38 % vs. predchádzajúce 59.33 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.15×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 30.29 % vs. predchádzajúca -111.33 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 47.62 % vs. predchádzajúca 40.67 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 3674 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +296 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 296 % na 3674 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 30.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.30 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 42.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 48 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4 tis. € | 927 € | +296,3 % |
| EBITDA | 2 tis. € | -921 € | +269,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | -829 € | +269,7 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | -1 tis. € | +207,8 % |
| Aktíva | 8 tis. € | 6 tis. € | +23,6 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 2 tis. € | +44,7 % |
- 24. 6. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie47.6%
- Cudzie zdroje52.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 4 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 927 € | 6 tis. € | 2 tis. € | -921 € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 11 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 328 € | 62 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 633 € | 3 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 6. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 6. 2021
- 2Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 24. 6. 2021
- 3Administratívne službyod 24. 6. 2021
- 4Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 24. 6. 2021
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 6. 2021
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 24. 6. 2021
- 7Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 24. 6. 2021
- 8Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 24. 6. 2021
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 24. 6. 2021
- 10Keramická výrobaod 24. 6. 2021
- 11Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 24. 6. 2021
- 12Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 24. 6. 2021
- 13Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 24. 6. 2021
- 14Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 24. 6. 2021
- 15Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 24. 6. 2021
- 16Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 24. 6. 2021
- 17Odevná výrobaod 24. 6. 2021
- 18Textilná výrobaod 24. 6. 2021
- 19Výroba bižutérie a suvenírovod 24. 6. 2021
- 20Prenájom hnuteľných vecíod 24. 6. 2021
- 21Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 24. 6. 2021
- 22Prípravné práce k realizácii stavbyod 24. 6. 2021
- 23Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 24. 6. 2021
- 24Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 24. 6. 2021
- 25Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 24. 6. 2021
- 26Čistiace a upratovacie službyod 24. 6. 2021
- 27Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 24. 6. 2021
- 28Dizajnérske činnostiod 24. 6. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53890001
- RÚZ ID
- 2003620
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 6. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat11 463 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna