MAHO - STAV s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 100 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 7/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (5 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 7. 2021
- Sídlo
- Račianska 88 B, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža-26280,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť101 %
- Kapitálová primeranosť-1,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -57 800netIncome: -2 890revenue: 5.00prevNetIncome: -4 162
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -1.32equity: -2 052assets: 155 506
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 101.32equity: -2 052assets: 155 506
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -99.99validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -26 280netMargin: -57 800ebitda: -1 314revenue: 5.00
Altman Z''-Score-0.24Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.15 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.86 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.86 % vs. predchádzajúce -5.19 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 101.32 % vs. predchádzajúce 98.95 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 0.62×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -57800.00 % vs. predchádzajúca -8.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -1.32 % vs. predchádzajúca 1.05 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 5 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 100 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -57800.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 345 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5 € | 50 tis. € | −100,0 % |
| EBITDA | -1 tis. € | -4 tis. € | +68,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -1 tis. € | -4 tis. € | +68,2 % |
| Čistý zisk | -3 tis. € | -4 tis. € | +30,6 % |
| Aktíva | 156 tis. € | 80 tis. € | +94,0 % |
| Vlastné imanie | -2 tis. € | 838 € | −344,9 % |
- 3. 7. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 158 tis. €
- Aktíva spolu
- 156 tis. €
- Vlastné imanie
- −2.1 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 5 € | 156 tis. € | -2 tis. € | -1 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 50 tis. € | 80 tis. € | 838 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 7. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 7. 2021
- 2Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 7. 2021
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 7. 2021
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 7. 2021
- 5Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 3. 7. 2021
- 6Administratívne službyod 3. 7. 2021
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 7. 2021
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 7. 2021
- 9Kuriérske službyod 3. 7. 2021
- 10Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 3. 7. 2021
- 11Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 7. 2021
- 12Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 7. 2021
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 7. 2021
- 14Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 7. 2021
- 15Sťahovacie službyod 3. 7. 2021
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 3. 7. 2021
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 7. 2021
- 18Čistiace a upratovacie službyod 3. 7. 2021
- 19Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 3. 7. 2021
- 20Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 3. 7. 2021
- 21Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 3. 7. 2021
- 22Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 3. 7. 2021
- 23Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 3. 7. 2021
- 24Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 3. 7. 2021
- 25Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 3. 7. 2021
- 26Faktoring a forfaitingod 3. 7. 2021
- 27Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 3. 7. 2021
- 28Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 3. 7. 2021
- 29Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 3. 7. 2021
- 30Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 7. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53902904
- RÚZ ID
- 2004601
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 7. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat49 801 EUR · rok 2022
- 1. 11. 2022Registrácia platcu DPHSK2121523074
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna