iommo s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 145 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (49 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 7. 2021
- Sídlo
- Mierová 62, 06601, Humenné
- EBITDA marža-11,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-17,4 %
- Zadlženosť72 %
- Kapitálová primeranosť28,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -12.43netIncome: -6 080revenue: 48 913prevNetIncome: 394.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 28.36equity: 34 870assets: 122 968
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 71.64equity: 34 870assets: 122 968
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 45.38revenueYoY: 144.96validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -11.54netMargin: -12.43ebitda: -5 644revenue: 48 913
Altman Z''-Score0.18Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.56 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.26 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.42 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.94 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.94 % vs. predchádzajúce 0.41 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 71.64 % vs. predchádzajúce 57.35 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.40× vs. predchádzajúce 0.21×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -12.43 % vs. predchádzajúca 1.97 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.36 % vs. predchádzajúca 42.65 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 48913 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 145 % na 49 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -12.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 28 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 49 tis. € | 20 tis. € | +145,0 % |
| EBITDA | -6 tis. € | 830 € | −780,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -5 tis. € | 747 € | −780,0 % |
| Čistý zisk | -6 tis. € | 394 € | −16× |
| Aktíva | 123 tis. € | 96 tis. € | +28,1 % |
| Vlastné imanie | 35 tis. € | 41 tis. € | −14,8 % |
- 16. 7. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie28.4%
- Cudzie zdroje71.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 49 tis. € | 123 tis. € | 35 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 20 tis. € | 96 tis. € | 41 tis. € | 830 € | 394 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3 tis. € | 94 tis. € | 41 tis. € | -14 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 17 tis. € | 77 tis. € | 5 tis. € | 87 € | 39 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 11 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 38 € | 20 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 7. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Textilná výrobaod 16. 7. 2021
- 2Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 16. 7. 2021
- 3Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 16. 7. 2021
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 7. 2021
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 16. 7. 2021
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 7. 2021
- 7Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 16. 7. 2021
- 8Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 16. 7. 2021
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 7. 2021
- 10Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 7. 2021
- 11Fotografické službyod 16. 7. 2021
- 12Čistiace a upratovacie službyod 16. 7. 2021
- 13Administratívne službyod 16. 7. 2021
- 14Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 16. 7. 2021
- 15Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 16. 7. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53909283
- RÚZ ID
- 2007901
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 7. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat48 913 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 10. 2021Registrácia platcu DPHSK2121528673