Tarko s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 276 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (173 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 7. 2021
- Sídlo
- Školské námestie 390/37, 90638, Rohožník
- EBITDA marža6,1 %
- ROA (návratnosť aktív)28,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)52,2 %
- Zadlženosť45 %
- Kapitálová primeranosť54,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.60netIncome: 7 974revenue: 173 407prevNetIncome: 4 759
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 54.60equity: 15 282assets: 27 990
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 45.40equity: 15 282assets: 27 990
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 572.07revenueYoY: 275.84validHistoryYears: 5.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.10netMargin: 4.60ebitda: 10 577revenue: 173 407
Altman Z''-Score5.69Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 28.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 28.49 % vs. predchádzajúce 37.27 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 45.40 % vs. predchádzajúce 42.78 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.20× vs. predchádzajúce 3.61×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.60 % vs. predchádzajúca 10.31 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 54.60 % vs. predchádzajúca 57.22 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +276 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 276 % na 173 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 55 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 28.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 173 tis. € | 46 tis. € | +275,8 % |
| EBITDA | 11 tis. € | 6 tis. € | +90,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 5 tis. € | +90,7 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 5 tis. € | +67,6 % |
| Aktíva | 28 tis. € | 13 tis. € | +119,2 % |
| Vlastné imanie | 15 tis. € | 7 tis. € | +109,1 % |
- 13. 7. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie54.6%
- Cudzie zdroje45.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 173 tis. € | 28 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 46 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 46 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 18 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | -446 € | -518 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 85 € | 7 tis. € | 5 tis. € | 20 € | -10 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 7. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53921119
- RÚZ ID
- 2006584
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 7. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat173 407 EUR · rok 2025
- 2. 1. 2025Registrácia platcu DPHSK2121527001
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna