Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

M.V.CNC Aplikácie, s. r. o.

aktívna
Kravany 164, 05918, Kravany
podľa §4, registrácia od 1. 3. 2023
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)71 tis. €
9,6 %vs 2023
Zisk (2024)4 tis. €
66,4 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)21 tis. €
21,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)74 %
9,2 %Vysokávs 2023
ROE (2024)17.7 %
72,3 %Výbornévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +9.6 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 64/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (71 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 5 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
30. 7. 2021
Sídlo
Kravany 164, 05918, Kravany
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža8,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)4,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)17,7 %
  • Zadlženosť74 %
  • Kapitálová primeranosť25,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (71 tis. €), je zisková.
64/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 5.30
  • netIncome: 3 770
  • revenue: 71 098
  • prevNetIncome: 11 219
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 25.58
  • equity: 21 351
  • assets: 83 474
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 74.42
  • equity: 21 351
  • assets: 83 474
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 167.17
  • revenueYoY: 9.57
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 8.20
  • netMargin: 5.30
  • ebitda: 5 832
  • revenue: 71 098
Altman Z''-Score1.90Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.50aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.64aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.40aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.36presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 4.52 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.52 % vs. predchádzajúce 20.31 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 74.42 % vs. predchádzajúce 68.17 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.85× vs. predchádzajúce 1.17×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.30 % vs. predchádzajúca 17.29 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.58 % vs. predchádzajúca 31.83 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 10 % na 71 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 5.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby71 tis. €65 tis. €+9,6 %
EBITDA6 tis. €14 tis. €−58,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)5 tis. €13 tis. €−58,9 %
Čistý zisk4 tis. €11 tis. €−66,4 %
Aktíva83 tis. €55 tis. €+51,1 %
Vlastné imanie21 tis. €18 tis. €+21,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 30. 7. 2021Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby