Fall group s. r. o. v konkurze
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 4180 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (4,3 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 7. 2021
- Sídlo
- Beckov 303, 91638, Beckov
- EBITDA marža0,7 %
- ROA (návratnosť aktív)1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)38,7 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť2,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.191netIncome: 8 195revenue: 4 290 077prevNetIncome: 7 978
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.71equity: 21 174assets: 780 378
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.29equity: 21 174assets: 780 378
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 4 179,976validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.701netMargin: 0.191ebitda: 30 055revenue: 4 290 077
Altman Z''-Score0.37Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.22 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.05 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.05 % vs. predchádzajúce 15.40 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.29 % vs. predchádzajúce 74.95 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.50× vs. predchádzajúce 1.94×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.19 % vs. predchádzajúca 7.96 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.71 % vs. predchádzajúca 25.05 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +4180 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 4180 % na 4.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 4180 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,3 mil. € | 100 tis. € | +42× |
| EBITDA | 30 tis. € | 10 tis. € | +196,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 27 tis. € | 9 tis. € | +196,2 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 8 tis. € | +2,7 % |
| Aktíva | 780 tis. € | 52 tis. € | +14× |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 13 tis. € | +63,2 % |
- 22. 7. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.7%
- Cudzie zdroje97.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 4,3 mil. € | 780 tis. € | 21 tis. € | 30 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 100 tis. € | 52 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 7. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena22. 7. 2021 → 6. 5. 2024
Fall group s. r. o.
- Zmena sídla22. 7. 2021 → 23. 8. 2021
Žabinská 316/7, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 7. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 7. 2021
- 3Informačná činnosťod 22. 7. 2021
- 4Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 22. 7. 2021
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 7. 2021
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 7. 2021
- 7Sťahovacie službyod 22. 7. 2021
- 8Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 22. 7. 2021
- 9Kuriérske službyod 22. 7. 2021
- 10Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 22. 7. 2021
- 11Fotografické službyod 22. 7. 2021
- 12Čistiace a upratovacie službyod 22. 7. 2021
- 13Administratívne službyod 22. 7. 2021
- 14Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 22. 7. 2021
- 15Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 7. 2021
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 22. 7. 2021
- 17Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 22. 7. 2021
- 18Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 7. 2021
- 19Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 7. 2021
- 20Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 7. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53931424
- RÚZ ID
- 2004168
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 7. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat4 290 077 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 22. 7. 2021Zmena obchodného mena→ Fall group s. r. o.
- 22. 7. 2021Zmena sídlaŽabinská 316/7, Trenčín