HAPACA studio s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 23/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (56 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 7. 2021
- Sídlo
- Mierová 62, 06601, Humenné
- EBITDA marža-45,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-3,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-2279,0 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -48.16netIncome: -27 166revenue: 56 410prevNetIncome: 337.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.151equity: 1 192assets: 791 726
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.85equity: 1 192assets: 791 726
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 97.14revenueYoY: 35.32validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -45.44netMargin: -48.16ebitda: -25 633revenue: 56 410
Altman Z''-Score-0.36Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3.43 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.43 % vs. predchádzajúce 0.32 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.85 % vs. predchádzajúce 99.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.07× vs. predchádzajúce 0.39×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -48.16 % vs. predchádzajúca 0.81 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.15 % vs. predchádzajúca 0.34 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -2279 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1192 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 56 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -48.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 642 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 56 tis. € | 42 tis. € | +35,3 % |
| EBITDA | -26 tis. € | 776 € | −34× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -23 tis. € | 698 € | −34× |
| Čistý zisk | -27 tis. € | 337 € | −82× |
| Aktíva | 792 tis. € | 107 tis. € | +642,1 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | 359 € | +232,0 % |
- 16. 7. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.2%
- Cudzie zdroje99.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 56 tis. € | 792 tis. € | 1 tis. € | -26 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 42 tis. € | 107 tis. € | 359 € | 776 € | 337 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 13 tis. € | 42 tis. € | 22 € | -17 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | 59 € | 30 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 4 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 25 € | 6 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 7. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Textilná výrobaod 16. 7. 2021
- 2Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 16. 7. 2021
- 3Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 16. 7. 2021
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 7. 2021
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 16. 7. 2021
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 7. 2021
- 7Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 16. 7. 2021
- 8Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 16. 7. 2021
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 7. 2021
- 10Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 7. 2021
- 11Fotografické službyod 16. 7. 2021
- 12Čistiace a upratovacie službyod 16. 7. 2021
- 13Administratívne službyod 16. 7. 2021
- 14Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 16. 7. 2021
- 15Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 16. 7. 2021
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 16. 7. 2021
- 17Dizajnérske činnostiod 16. 7. 2021
- 18Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 16. 7. 2021
- 19Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 16. 7. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53933583
- RÚZ ID
- 2005877
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 7. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat56 410 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 10. 2021Registrácia platcu DPHSK2121532248