Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

NKH Trans s. r. o.

aktívna
Horná Súča 295, 91333, Horná Súča
podľa §4, registrácia od 1. 10. 2021
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)231 tis. €
205,9 %vs 2022
Zisk (2024)23 tis. €
108,3 %vs 2022
Vlastné imanie (2024)30 tis. €
115,1 %vs 2022
Zadlženosť (2024)75 %
3,2 %Vysokávs 2022
ROE (2024)75.9 %
3,2 %Výbornévs 2022

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 206 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 64/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (231 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 75 % aktív
Ziskováčistá marža 10 %
Silný rasttržby +206 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
27. 7. 2021
Sídlo
Horná Súča 295, 91333, Horná Súča
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža20,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)18,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)75,9 %
  • Zadlženosť75 %
  • Kapitálová primeranosť25,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (231 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
64/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 9.82
  • netIncome: 22 640
  • revenue: 230 617
  • prevNetIncome: 10 871
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 24.96
  • equity: 29 828
  • assets: 119 513
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 75.04
  • equity: 29 828
  • assets: 119 513
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 467.57
  • revenueYoY: 205.88
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 19.96
  • netMargin: 9.82
  • ebitda: 46 029
  • revenue: 230 617
Altman Z''-Score3.90Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.49aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.86aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.722.20aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.35presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 18.94 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 18.94 % vs. predchádzajúce 21.39 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 75.04 % vs. predchádzajúce 72.72 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.93× vs. predchádzajúce 1.48×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.82 % vs. predchádzajúca 14.42 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.96 % vs. predchádzajúca 27.28 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +206 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 206 % na 231 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 9.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 25 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Pozitívne

    ROA 18.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242022Zmena
Tržby231 tis. €75 tis. €+205,9 %
EBITDA46 tis. €16 tis. €+188,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)41 tis. €14 tis. €+188,1 %
Čistý zisk23 tis. €11 tis. €+108,3 %
Aktíva120 tis. €51 tis. €+135,1 %
Vlastné imanie30 tis. €14 tis. €+115,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
4 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 27. 7. 2021Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby