Ekoplaneta s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 53 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 8. 2021
- Sídlo
- Staré Grunty 3546/7A, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža14,5 %
- ROA (návratnosť aktív)13,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,7 %
- Zadlženosť4 %
- Kapitálová primeranosť96,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.34netIncome: 520.00revenue: 4 587prevNetIncome: -846.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 96.12equity: 3 792assets: 3 945
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 3.88equity: 3 792assets: 3 945
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 368.48revenueYoY: 52.85validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.50netMargin: 11.34ebitda: 665.00revenue: 4 587
Altman Z''-Score27.88Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.96 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 26.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.18 % vs. predchádzajúce -9.64 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 3.88 % vs. predchádzajúce 5.76 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.16× vs. predchádzajúce 0.34×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.34 % vs. predchádzajúca -28.19 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 96.12 % vs. predchádzajúca 94.24 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 55 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 4587 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 53 % na 4587 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 96 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 13.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5 tis. € | 3 tis. € | +52,8 % |
| EBITDA | 665 € | -745 € | +189,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 599 € | -671 € | +189,3 % |
| Čistý zisk | 520 € | -846 € | +161,5 % |
| Aktíva | 4 tis. € | 9 tis. € | −55,1 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 8 tis. € | −54,2 % |
- 11. 8. 2021Založenie spoločnosti
- 28. 5. 2024Zmena sídla
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie96.1%
- Cudzie zdroje3.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 5 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | 665 € | 520 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | -745 € | -846 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 209 € | 9 tis. € | 9 tis. € | -879 € | -881 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla28. 5. 2024 → 23. 9. 2024
Jesenná 1141/7, Košice - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti11. 8. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla11. 8. 2021 → 27. 5. 2024
152, Seňa
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53971027
- RÚZ ID
- 2008607
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 8. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 28. 5. 2024Zmena sídlaJesenná 1141/7, Košice - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat4 587 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 11. 8. 2021Zmena sídla152, Seňa