SUPOTCO, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (146 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 7. 2021
- Sídlo
- Beňovolehotská 2145/41, 02601, Dolný Kubín
- EBITDA marža8,3 %
- ROA (návratnosť aktív)6,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)145,4 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť4,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.70netIncome: 6 865revenue: 146 180prevNetIncome: -7 023
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.64equity: 4 721assets: 101 745
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.36equity: 4 721assets: 101 745
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 74.51revenueYoY: 34.77validHistoryYears: 5.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.32netMargin: 4.70ebitda: 12 159revenue: 146 180
Altman Z''-Score0.82Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.75 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.75 % vs. predchádzajúce -7.56 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.36 % vs. predchádzajúce 102.31 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.44× vs. predchádzajúce 1.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.70 % vs. predchádzajúca -6.48 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.64 % vs. predchádzajúca -2.31 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 145 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (4721 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 146 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 320 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 146 tis. € | 108 tis. € | +34,8 % |
| EBITDA | 12 tis. € | -2 tis. € | +891,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 11 tis. € | -1 tis. € | +891,1 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | -7 tis. € | +197,8 % |
| Aktíva | 102 tis. € | 93 tis. € | +9,5 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | -2 tis. € | +320,3 % |
- 31. 7. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.6%
- Cudzie zdroje95.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 146 tis. € | 102 tis. € | 5 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 108 tis. € | 93 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 70 tis. € | 74 tis. € | 5 tis. € | -2 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 81 tis. € | 65 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 16 tis. € | 47 tis. € | 5 tis. € | 319 € | 207 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 7. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1zasielateľstvood 1. 1. 2025
- 2vykonávanie odťahovej službyod 1. 1. 2025
- 3sťahovacie službyod 1. 1. 2025
- 4kuriérske službyod 1. 1. 2025
- 5medzinárodná nákladná cestná dopravaod 1. 1. 2025
- 6skladovanie a uskladňovanieod 1. 1. 2025
- 7prevádzkovanie verejného skladuod 1. 1. 2025
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 31. 7. 2021
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 31. 7. 2021
- 10Vedenie účtovníctvaod 31. 7. 2021
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 7. 2021
- 12Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 31. 7. 2021
- 13Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 31. 7. 2021
- 14Administratívne službyod 31. 7. 2021
- 15Čistiace a upratovacie službyod 31. 7. 2021
- 16Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 31. 7. 2021
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 31. 7. 2021
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 31. 7. 2021
- 19Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 7. 2021
- 20Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 31. 7. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53973305
- RÚZ ID
- 2011890
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 7. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat146 180 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 19. 8. 2021Registrácia platcu DPHSK2121537462