MT solutions SK s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (59 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 8. 2021
- Sídlo
- Račianska 88 B, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža26,4 %
- ROA (návratnosť aktív)26,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)40,7 %
- Zadlženosť35 %
- Kapitálová primeranosť64,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 22.26netIncome: 13 178revenue: 59 203prevNetIncome: 7 182
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 64.90equity: 32 402assets: 49 926
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 35.10equity: 32 402assets: 49 926
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 48.21revenueYoY: 27.97validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 26.41netMargin: 22.26ebitda: 15 636revenue: 59 203
Altman Z''-Score6.80Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.28 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.79 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.79 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.94 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 26.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.40 % vs. predchádzajúce 20.58 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 35.10 % vs. predchádzajúce 44.92 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.19× vs. predchádzajúce 1.33×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.26 % vs. predchádzajúca 15.52 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 64.90 % vs. predchádzajúca 55.08 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 59 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 22.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 26.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 65 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 59 tis. € | 46 tis. € | +28,0 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 9 tis. € | +83,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 8 tis. € | +83,8 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 7 tis. € | +83,5 % |
| Aktíva | 50 tis. € | 35 tis. € | +43,1 % |
| Vlastné imanie | 32 tis. € | 19 tis. € | +68,6 % |
- 12. 8. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.9%
- Cudzie zdroje35.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 59 tis. € | 50 tis. € | 32 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 46 tis. € | 35 tis. € | 19 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 37 tis. € | 24 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 18 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla6. 11. 2021 → 23. 9. 2025
Osadná 2, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Založenie spoločnosti12. 8. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 8. 2021 → 5. 11. 2021
Gooney, s. r. o.
- Zmena sídla12. 8. 2021 → 5. 11. 2021
Klincová 37, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 6. 11. 2021
- 2Tlmočenie z a do slovenského posunkového jazykaod 6. 11. 2021
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 8. 2021
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 8. 2021
- 5Administratívne službyod 12. 8. 2021
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 8. 2021
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 8. 2021
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 12. 8. 2021
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 8. 2021
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 8. 2021
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 8. 2021
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 8. 2021
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 12. 8. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53973984
- RÚZ ID
- 2014072
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 8. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat59 203 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 20. 12. 2023Registrácia platcu DPHSK2121547054
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 6. 11. 2021Zmena sídlaOsadná 2, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- 12. 8. 2021Zmena obchodného mena→ Gooney, s. r. o.
- 12. 8. 2021Zmena sídlaKlincová 37, Bratislava - mestská časť Ružinov