Shigenobu Resident, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 49 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 77/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (265 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 9. 2021
- Sídlo
- Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža12,0 %
- ROA (návratnosť aktív)44,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)45,9 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť97,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.41netIncome: 24 943revenue: 265 000prevNetIncome: 19 479
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.49equity: 54 358assets: 55 758
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.51equity: 54 358assets: 55 758
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 30.96revenueYoY: -48.87validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.96netMargin: 9.41ebitda: 31 700revenue: 265 000
Altman Z''-Score48.82Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.89 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 40.77 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 44.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 44.73 % vs. predchádzajúce 24.92 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.51 % vs. predchádzajúce 62.37 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.75× vs. predchádzajúce 6.63×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.41 % vs. predchádzajúca 3.76 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.49 % vs. predchádzajúca 37.63 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 29 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 49 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 9.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 44.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 265 tis. € | 518 tis. € | −48,9 % |
| EBITDA | 32 tis. € | 27 tis. € | +15,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 29 tis. € | 25 tis. € | +15,3 % |
| Čistý zisk | 25 tis. € | 19 tis. € | +28,1 % |
| Aktíva | 56 tis. € | 78 tis. € | −28,7 % |
| Vlastné imanie | 54 tis. € | 29 tis. € | +84,8 % |
- 21. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 19. 7. 2024Zmena sídla
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.5%
- Cudzie zdroje2.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 265 tis. € | 56 tis. € | 54 tis. € | 32 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 518 tis. € | 78 tis. € | 29 tis. € | 27 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 155 tis. € | 292 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 45 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla19. 7. 2024 → 3. 4. 2025
Tomášikova 12573/50E, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Zmena sídla22. 4. 2023 → 18. 7. 2024
Mlynské nivy 19100/53, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena obchodného mena17. 6. 2022 → 3. 4. 2025
Rezidencia Hronská 2A s. r. o.
- Zmena sídla17. 6. 2022 → 21. 4. 2023
Hronská 11259/2A, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- Zmena obchodného mena3. 11. 2021 → 16. 6. 2022
Rezidencia Bodrocká s. r. o.
- Zmena sídla3. 11. 2021 → 16. 6. 2022
Ipeľská 5139/5, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- Založenie spoločnosti21. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena21. 9. 2021 → 2. 11. 2021
Hervik, s. r. o.
- Zmena sídla21. 9. 2021 → 2. 11. 2021
Klincová 37, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 9. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 9. 2021
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 9. 2021
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 9. 2021
- 5Administratívne službyod 21. 9. 2021
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 9. 2021
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 9. 2021
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 21. 9. 2021
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 9. 2021
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 9. 2021
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 9. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53973992
- RÚZ ID
- 2021567
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 19. 7. 2024Zmena sídlaTomášikova 12573/50E, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat518 273 EUR · rok 2023
- 22. 4. 2023Zmena sídlaMlynské nivy 19100/53, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 17. 6. 2022Zmena obchodného mena→ Rezidencia Hronská 2A s. r. o.
- 17. 6. 2022Zmena sídlaHronská 11259/2A, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 3. 11. 2021Zmena obchodného mena→ Rezidencia Bodrocká s. r. o.
- 3. 11. 2021Zmena sídlaIpeľská 5139/5, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- 21. 9. 2021Zmena obchodného mena→ Hervik, s. r. o.
- 21. 9. 2021Zmena sídlaKlincová 37, Bratislava - mestská časť Ružinov