Heat Helgas s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (195 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 8. 2021
- Sídlo
- Banícka 103/26, 01009, Žilina
- EBITDA marža2,6 %
- ROA (návratnosť aktív)12,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,5 %
- Zadlženosť35 %
- Kapitálová primeranosť64,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.09netIncome: 4 085revenue: 195 432prevNetIncome: 628.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 64.76equity: 21 000assets: 32 425
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 35.24equity: 21 000assets: 32 425
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 75.42revenueYoY: 22.93validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.58netMargin: 2.09ebitda: 5 045revenue: 195 432
Altman Z''-Score3.10Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.89 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.93 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.60 % vs. predchádzajúce 1.65 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 35.24 % vs. predchádzajúce 55.65 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.03× vs. predchádzajúce 4.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.09 % vs. predchádzajúca 0.40 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 64.76 % vs. predchádzajúca 44.35 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 195 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 65 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 12.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 195 tis. € | 159 tis. € | +22,9 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 628 € | +703,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 565 € | +703,3 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 628 € | +550,5 % |
| Aktíva | 32 tis. € | 38 tis. € | −15,0 % |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 17 tis. € | +24,2 % |
- 4. 8. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.8%
- Cudzie zdroje35.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 195 tis. € | 32 tis. € | 21 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 159 tis. € | 38 tis. € | 17 tis. € | 628 € | 628 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 138 tis. € | 49 tis. € | 16 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 36 tis. € | 24 tis. € | 21 tis. € | -10 tis. € | -10 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 8. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53989040
- RÚZ ID
- 2010350
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 8. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat195 432 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 5. 2022Registrácia platcu DPHSK2121549276
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna