SIDA TRANS s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 82 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (211 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 8. 2021
- Sídlo
- Hviezdoslavova 64, 05311, Smižany
- EBITDA marža7,9 %
- ROA (návratnosť aktív)5,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,2 %
- Zadlženosť30 %
- Kapitálová primeranosť69,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.10netIncome: 12 869revenue: 210 906prevNetIncome: -1 688
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 69.82equity: 156 469assets: 224 088
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 30.18equity: 156 469assets: 224 088
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 172.55revenueYoY: 81.82validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.95netMargin: 6.10ebitda: 16 766revenue: 210 906
Altman Z''-Score4.33Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.43 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.43 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.74 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.74 % vs. predchádzajúce -1.24 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 30.18 % vs. predchádzajúce 100.65 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.94× vs. predchádzajúce 0.85×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.10 % vs. predchádzajúca -1.46 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 69.82 % vs. predchádzajúca -0.65 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 82 % na 211 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 70 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 17860 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 211 tis. € | 116 tis. € | +81,8 % |
| EBITDA | 17 tis. € | 2 tis. € | +10× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | 1 tis. € | +10× |
| Čistý zisk | 13 tis. € | -2 tis. € | +862,4 % |
| Aktíva | 224 tis. € | 136 tis. € | +64,7 % |
| Vlastné imanie | 156 tis. € | -881 € | +179× |
- 18. 8. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie69.8%
- Cudzie zdroje30.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 211 tis. € | 224 tis. € | 156 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 116 tis. € | 136 tis. € | -881 € | 2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 49 tis. € | 96 tis. € | 807 € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 10 tis. € | 27 tis. € | 4 tis. € | -819 € | -864 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 8. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Povolenie na výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 5. 11. 2021
- 2Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 8. 2021
- 3Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 18. 8. 2021
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 8. 2021
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 8. 2021
- 6Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 18. 8. 2021
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 8. 2021
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 18. 8. 2021
- 9Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 8. 2021
- 10Kuriérske službyod 18. 8. 2021
- 11Čistiace a upratovacie službyod 18. 8. 2021
- 12Poskytovanie služieb osobného charakteruod 18. 8. 2021
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 18. 8. 2021
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 8. 2021
- 15Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 18. 8. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54002681
- RÚZ ID
- 2009565
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 8. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat210 906 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 11. 2021Registrácia platcu DPHSK2121546768