AMANIS, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1664 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (238 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 8. 2021
- Sídlo
- Kukučínova 22, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)6,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,4 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.35netIncome: 7 971revenue: 238 183prevNetIncome: -4 123
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.01equity: 95 311assets: 122 172
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.99equity: 95 311assets: 122 172
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 664,319validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.24netMargin: 3.35ebitda: 10 090revenue: 238 183
Altman Z''-Score5.84Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.47 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.73 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.52 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.52 % vs. predchádzajúce -3.74 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.99 % vs. predchádzajúce 99.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.95× vs. predchádzajúce 0.12×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.35 % vs. predchádzajúca -30.54 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.01 % vs. predchádzajúca 0.80 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1664 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1664 % na 238 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 10768 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 238 tis. € | 14 tis. € | +17× |
| EBITDA | 10 tis. € | -4 tis. € | +368,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | -3 tis. € | +368,6 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | -4 tis. € | +293,3 % |
| Aktíva | 122 tis. € | 110 tis. € | +10,9 % |
| Vlastné imanie | 95 tis. € | 877 € | +108× |
- 18. 8. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.0%
- Cudzie zdroje22.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 238 tis. € | 122 tis. € | 95 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 14 tis. € | 110 tis. € | 877 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 8. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54020883
- RÚZ ID
- 2014323
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 8. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat238 183 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna