Zelená vlna s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 70 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 67/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (126 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 8. 2021
- Sídlo
- Nám. sv. Imricha 923/21, 94301, Štúrovo
- EBITDA marža11,6 %
- ROA (návratnosť aktív)22,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)35,1 %
- Zadlženosť37 %
- Kapitálová primeranosť63,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.18netIncome: 11 521revenue: 125 510prevNetIncome: 12 706
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 63.05equity: 32 822assets: 52 060
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 36.95equity: 32 822assets: 52 060
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.67revenueYoY: -69.54validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.62netMargin: 9.18ebitda: 14 584revenue: 125 510
Altman Z''-Score6.37Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.74 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.60 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.13 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.13 % vs. predchádzajúce 34.44 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 36.95 % vs. predchádzajúce 42.26 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.41× vs. predchádzajúce 11.17×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.18 % vs. predchádzajúca 3.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 63.05 % vs. predchádzajúca 57.74 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 70 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 9.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 22.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 126 tis. € | 412 tis. € | −69,5 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 17 tis. € | −13,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 15 tis. € | −13,1 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 13 tis. € | −9,3 % |
| Aktíva | 52 tis. € | 37 tis. € | +41,1 % |
| Vlastné imanie | 33 tis. € | 21 tis. € | +54,1 % |
- 25. 8. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 1. 4. 2024Registrácia platcu DPH
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie63.0%
- Cudzie zdroje37.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 126 tis. € | 52 tis. € | 33 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 412 tis. € | 37 tis. € | 21 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 135 tis. € | 22 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -180 € | -180 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 8. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 8. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 25. 8. 2021
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 8. 2021
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 25. 8. 2021
- 5Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 8. 2021
- 6Administratívne službyod 25. 8. 2021
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 8. 2021
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 8. 2021
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 25. 8. 2021
- 10Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 25. 8. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54021171
- RÚZ ID
- 2018828
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 8. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 1. 4. 2024Registrácia platcu DPHSK2121556316
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat412 093 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna