FABRICIUS NOBLE B.V. s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 456 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (349 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 9. 2021
- Sídlo
- Jenisejská 45A, 04012, Košice - mestská časť Nad jazerom
- EBITDA marža2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)29,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)43,8 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť66,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.39netIncome: 4 865revenue: 349 085prevNetIncome: 1 250
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.76equity: 11 115assets: 16 648
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.24equity: 11 115assets: 16 648
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 455.56validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.05netMargin: 1.39ebitda: 7 158revenue: 349 085
Altman Z''-Score7.08Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 29.22 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 29.22 % vs. predchádzajúce 1.97 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.24 % vs. predchádzajúce 90.13 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 20.97× vs. predchádzajúce 0.99×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.39 % vs. predchádzajúca 1.99 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.76 % vs. predchádzajúca 9.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 74 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +456 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 456 % na 349 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 29.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 349 tis. € | 63 tis. € | +455,6 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 2 tis. € | +348,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 1 tis. € | +348,8 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 1 tis. € | +289,2 % |
| Aktíva | 17 tis. € | 63 tis. € | −73,7 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 6 tis. € | +77,8 % |
- 3. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.8%
- Cudzie zdroje33.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 349 tis. € | 17 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 63 tis. € | 63 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena3. 9. 2021 → 3. 7. 2023
SI-KE-19 s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 4. 7. 2023
- 2Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 4. 7. 2023
- 3Finančný lízingod 4. 7. 2023
- 4Faktoring a forfaitingod 4. 7. 2023
- 5Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 4. 7. 2023
- 6Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 4. 7. 2023
- 7Poskytovanie sociálnych služiebod 4. 7. 2023
- 8Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 4. 7. 2023
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 9. 2021
- 10Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 3. 9. 2021
- 11Poskytovanie služieb osobného charakteruod 3. 9. 2021
- 12Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 3. 9. 2021
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 3. 9. 2021
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 9. 2021
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 9. 2021
- 16Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 9. 2021
- 17Administratívne službyod 3. 9. 2021
- 18Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 3. 9. 2021
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 9. 2021
- 20Sťahovacie službyod 3. 9. 2021
- 21Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 3. 9. 2021
- 22Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 9. 2021
- 23Vedenie účtovníctvaod 3. 9. 2021
- 24Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 3. 9. 2021
- 25Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 3. 9. 2021
- 26Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 3. 9. 2021
- 27Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 9. 2021
- 28Čistiace a upratovacie službyod 3. 9. 2021
- 29Dizajnérske činnostiod 3. 9. 2021
- 30Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 9. 2021
- 31Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 3. 9. 2021
- 32Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 9. 2021
- 33Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 9. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54022339
- RÚZ ID
- 2017835
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat349 085 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 3. 9. 2021Zmena obchodného mena→ SI-KE-19 s. r. o.