TOPKAT s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 56 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (448 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 9. 2021
- Sídlo
- Jarmočná 1, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža0,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,3 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.139netIncome: -625.00revenue: 448 454prevNetIncome: -833.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.40equity: 47 169assets: 150 221
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.60equity: 47 169assets: 150 221
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 225.75revenueYoY: 55.99validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.226netMargin: -0.139ebitda: 1 012revenue: 448 454
Altman Z''-Score1.14Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.62 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.42 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.42 % vs. predchádzajúce -0.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.60 % vs. predchádzajúce 99.61 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.99× vs. predchádzajúce 1.56×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.14 % vs. predchádzajúca -0.29 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.40 % vs. predchádzajúca 0.39 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 56 % na 448 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 6525 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 448 tis. € | 287 tis. € | +56,0 % |
| EBITDA | 1 tis. € | -492 € | +305,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 911 € | -443 € | +305,7 % |
| Čistý zisk | -625 € | -833 € | +25,0 % |
| Aktíva | 150 tis. € | 185 tis. € | −18,7 % |
| Vlastné imanie | 47 tis. € | 712 € | +65× |
- 10. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.4%
- Cudzie zdroje68.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 448 tis. € | 150 tis. € | 47 tis. € | 1 tis. € | -625 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 287 tis. € | 185 tis. € | 712 € | -492 € | -833 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 42 tis. € | 47 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 10. 9. 2021
- 2Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 10. 9. 2021
- 3Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 10. 9. 2021
- 4Kuriérske službyod 10. 9. 2021
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 10. 9. 2021
- 6Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 10. 9. 2021
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 9. 2021
- 8Sťahovacie službyod 10. 9. 2021
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 10. 9. 2021
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 9. 2021
- 11Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 10. 9. 2021
- 12Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 10. 9. 2021
- 13Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 10. 9. 2021
- 14Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 9. 2021
- 15Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 10. 9. 2021
- 16Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 10. 9. 2021
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 9. 2021
- 18Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 9. 2021
- 19Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 9. 2021
- 20Prenájom nehnuteľných vecíod 10. 9. 2021
- 21Čistiace a upratovacie službyod 10. 9. 2021
- 22Administratívne službyod 10. 9. 2021
- 23Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 10. 9. 2021
- 24Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 10. 9. 2021
- 25Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 9. 2021
- 26Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 9. 2021
- 27Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 9. 2021
- 28Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 9. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54029422
- RÚZ ID
- 2017009
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat448 454 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna