AZET klima s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (94 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 11. 2021
- Sídlo
- Poľný Kesov 187, 95115, Poľný Kesov
- EBITDA marža5,9 %
- ROA (návratnosť aktív)23,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)41,9 %
- Zadlženosť45 %
- Kapitálová primeranosť55,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.57netIncome: 4 311revenue: 94 302prevNetIncome: 1 768
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 55.09equity: 10 280assets: 18 661
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 44.91equity: 10 280assets: 18 661
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 686.27revenueYoY: -17.15validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.87netMargin: 4.57ebitda: 5 531revenue: 94 302
Altman Z''-Score4.99Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.69 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.10 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.10 % vs. predchádzajúce 18.99 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 44.91 % vs. predchádzajúce 35.87 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.05× vs. predchádzajúce 12.23×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.57 % vs. predchádzajúca 1.55 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 55.09 % vs. predchádzajúca 64.13 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 17 % na 94 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 55 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 23.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 94 tis. € | 114 tis. € | −17,1 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 3 tis. € | +98,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 3 tis. € | +98,6 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 2 tis. € | +143,8 % |
| Aktíva | 19 tis. € | 9 tis. € | +100,5 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 6 tis. € | +72,2 % |
- 6. 11. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie55.1%
- Cudzie zdroje44.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 94 tis. € | 19 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 114 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 125 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | 348 € | 297 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 194 € | 5 tis. € | 4 tis. € | -846 € | -846 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -250 € | -250 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 11. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Servis a údržba chladiacich a klimatizačných zariadení a tepelných čerpadiel s obsahom kontrolovanej látky. Kontrola úniku kontrolovaných látok zo zariadení. Prevádzkovanie zariadenia na recykláciu kontrolovaných látok alebo na regeneráciu kontrolovaných látok. Zhodnotenie kontrolovaných látok a odber kontrolovaných látok vrátane plnenia tlakových nádob na plyny s obsahom kontrolovanej látky.od 29. 11. 2022
- 2Inštalácia, servis, údržba, oprava alebo vyraďovanie zariadení s obsahom fluórovaných skleníkových plynov. Kontrola úniku fluórovaných skleníkových plynov zo zariadení. Zhodnotenie fluórovaných skleníkových plynov. Zneškodňovanie fluórovaných skleníkových plynov vrátane podnikania v oblasti nakladania s odpadmi s obsahom fluórovaných skleníkových plynov. Uvádzanie fluórovaných skleníkových plynov na trh.od 29. 11. 2022
- 3činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 11. 2021
- 4nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 6. 11. 2021
- 5prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 11. 2021
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 11. 2021
- 7dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 11. 2021
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 11. 2021
- 9prenájom hnuteľných vecíod 6. 11. 2021
- 10prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 11. 2021
- 11čistiace a upratovacie službyod 6. 11. 2021
- 12oprava osoboných potrieb a potrieb pre domácnosťod 6. 11. 2021
- 13reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 6. 11. 2021
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 6. 11. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54030501
- RÚZ ID
- 2028353
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 11. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 1. 3. 2024Registrácia platcu DPHSK2121598094
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat125 064 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna