Hixon s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 466 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 12/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (402 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 9. 2021
- Sídlo
- Hálova 5, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža-6,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-34,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3884,6 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -7.76netIncome: -31 193revenue: 401 758prevNetIncome: -32 004
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.880equity: 803.00assets: 91 218
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.12equity: 803.00assets: 91 218
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 466.37validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -6.86netMargin: -7.76ebitda: -27 567revenue: 401 758
Altman Z''-Score-3.96Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.73 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -34.20 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -34.20 % vs. predchádzajúce -26.22 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.12 % vs. predchádzajúce 99.59 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.40× vs. predchádzajúce 0.58×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -7.76 % vs. predchádzajúca -45.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.88 % vs. predchádzajúca 0.41 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 25 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -3885 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (803 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +466 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 466 % na 402 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -7.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 466 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 402 tis. € | 71 tis. € | +466,4 % |
| EBITDA | -28 tis. € | -32 tis. € | +13,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -25 tis. € | -29 tis. € | +13,1 % |
| Čistý zisk | -31 tis. € | -32 tis. € | +2,5 % |
| Aktíva | 91 tis. € | 122 tis. € | −25,3 % |
| Vlastné imanie | 803 € | 496 € | +61,9 % |
- 15. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.9%
- Cudzie zdroje99.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 402 tis. € | 91 tis. € | 803 € | -28 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 71 tis. € | 122 tis. € | 496 € | -32 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 9. 2021 → 18. 10. 2023
Miletičova 1, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárniod 19. 10. 2023
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 9. 2021
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 15. 9. 2021
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 9. 2021
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 9. 2021
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 9. 2021
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 9. 2021
- 8Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 9. 2021
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 9. 2021
- 10Sťahovacie službyod 15. 9. 2021
- 11Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 9. 2021
- 12Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 15. 9. 2021
- 13Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 9. 2021
- 14Výroba potravinárskych výrobkovod 15. 9. 2021
- 15Výroba nápojovod 15. 9. 2021
- 16Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 9. 2021
- 17Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 9. 2021
- 18Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 9. 2021
- 19Čistiace a upratovacie službyod 15. 9. 2021
- 20Administratívne službyod 15. 9. 2021
- 21Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 15. 9. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54038626
- RÚZ ID
- 2015984
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat401 758 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 7. 2023Registrácia platcu DPHSK2121565479
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 9. 2021Zmena sídlaMiletičova 1, Bratislava - mestská časť Ružinov