Atentin s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1159 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (302 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 9. 2021
- Sídlo
- Moravská 13, 02001, Púchov
- EBITDA marža0,3 %
- ROA (návratnosť aktív)3,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,6 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť29,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.240netIncome: 724.00revenue: 302 233prevNetIncome: 498.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.36equity: 5 724assets: 19 498
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.64equity: 5 724assets: 19 498
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 159,304validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.303netMargin: 0.240ebitda: 916.00revenue: 302 233
Altman Z''-Score1.49Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.71 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.71 % vs. predchádzajúce 1.99 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.64 % vs. predchádzajúce 78.00 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 15.50× vs. predchádzajúce 0.96×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.24 % vs. predchádzajúca 2.08 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.36 % vs. predchádzajúca 22.00 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1159 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1159 % na 302 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1159 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 302 tis. € | 24 tis. € | +12× |
| EBITDA | 916 € | 607 € | +50,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 824 € | 546 € | +50,9 % |
| Čistý zisk | 724 € | 498 € | +45,4 % |
| Aktíva | 19 tis. € | 25 tis. € | −22,0 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 5 tis. € | +4,1 % |
- 14. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.4%
- Cudzie zdroje70.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 302 tis. € | 19 tis. € | 6 tis. € | 916 € | 724 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 24 tis. € | 25 tis. € | 5 tis. € | 607 € | 498 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla31. 8. 2022 → 20. 10. 2023
Ul. Biskupa Kondého 5138/30, Dunajská Streda
- Založenie spoločnosti14. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 9. 2021 → 30. 8. 2022
Nitra Real s. r. o.
- Zmena sídla14. 9. 2021 → 30. 8. 2022
Ulička 71/20, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54041597
- RÚZ ID
- 2017619
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat302 233 EUR · rok 2022
- 31. 8. 2022Zmena sídlaUl. Biskupa Kondého 5138/30, Dunajská Streda
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 14. 9. 2021Zmena obchodného mena→ Nitra Real s. r. o.
- 14. 9. 2021Zmena sídlaUlička 71/20, Nitra