Reyak s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 115 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 9. 2021
- Sídlo
- Školská 14330/6B, 08006, Prešov
- EBITDA marža15,7 %
- ROA (návratnosť aktív)1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,7 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť66,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.19netIncome: 115.00revenue: 3 606prevNetIncome: 169.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.59equity: 4 188assets: 6 289
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.41equity: 4 188assets: 6 289
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 109.00revenueYoY: 115.16validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.70netMargin: 3.19ebitda: 566.00revenue: 3 606
Altman Z''-Score3.50Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.83 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.83 % vs. predchádzajúce 3.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.41 % vs. predchádzajúce 23.68 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.57× vs. predchádzajúce 0.31×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.19 % vs. predchádzajúca 10.08 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.59 % vs. predchádzajúca 76.32 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 3606 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 115 % na 3606 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 1676 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4 tis. € | 2 tis. € | +115,2 % |
| EBITDA | 566 € | 599 € | −5,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 509 € | 539 € | −5,5 % |
| Čistý zisk | 115 € | 169 € | −32,0 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 5 tis. € | +17,8 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 4 tis. € | +2,8 % |
- 4. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.6%
- Cudzie zdroje33.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 4 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | 566 € | 115 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 599 € | 169 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | -709 € | -805 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 395 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 19 € | -2 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -278 € | -288 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54048303
- RÚZ ID
- 2018838
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat3 606 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna