SLOVIK, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 38/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 9. 2021
- Sídlo
- Šrobárova 2664/24, 05801, Poprad
- EBITDA marža3,7 %
- ROA (návratnosť aktív)10,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)59,6 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť17,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.71netIncome: 28 844revenue: 1 064 623prevNetIncome: 9 580
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.04equity: 48 381assets: 283 938
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.96equity: 48 381assets: 283 938
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 571.63revenueYoY: 18.34validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.68netMargin: 2.71ebitda: 39 184revenue: 1 064 623
Altman Z''-Score1.84Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.34 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.79 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.22 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.16 % vs. predchádzajúce 2.42 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.96 % vs. predchádzajúce 95.07 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.75× vs. predchádzajúce 2.27×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.71 % vs. predchádzajúca 1.06 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.04 % vs. predchádzajúca 4.93 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 28 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 18 % na 1.1 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 2.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 10.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 900 tis. € | +18,3 % |
| EBITDA | 39 tis. € | 15 tis. € | +166,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 35 tis. € | 13 tis. € | +166,5 % |
| Čistý zisk | 29 tis. € | 10 tis. € | +201,1 % |
| Aktíva | 284 tis. € | 396 tis. € | −28,3 % |
| Vlastné imanie | 48 tis. € | 20 tis. € | +147,6 % |
- 11. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.0%
- Cudzie zdroje83.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 284 tis. € | 48 tis. € | 39 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 900 tis. € | 396 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 14 tis. € | 10 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 4 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54049334
- RÚZ ID
- 2019380
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 064 623 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 15. 2. 2023Registrácia platcu DPHSK2121559385
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna