JOMI home s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 2623 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (42 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 9. 2021
- Sídlo
- Tajovského 15390/15, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža7,1 %
- ROA (návratnosť aktív)15,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,8 %
- Zadlženosť39 %
- Kapitálová primeranosť61,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.37netIncome: 1 844revenue: 42 200prevNetIncome: 14.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 61.09equity: 7 153assets: 11 709
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 38.91equity: 7 153assets: 11 709
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 250.51revenueYoY: 2 622,581validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.06netMargin: 4.37ebitda: 2 981revenue: 42 200
Altman Z''-Score4.90Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.60 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.45 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.65 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.75 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.75 % vs. predchádzajúce 0.13 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 38.91 % vs. predchádzajúce 50.99 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.60× vs. predchádzajúce 0.14×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.37 % vs. predchádzajúca 0.90 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 61.09 % vs. predchádzajúca 49.01 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 42200 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +2623 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 2623 % na 42 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 61 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 15.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 42 tis. € | 2 tis. € | +26× |
| EBITDA | 3 tis. € | 902 € | +230,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 812 € | +230,5 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 14 € | +131× |
| Aktíva | 12 tis. € | 11 tis. € | +8,1 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 5 tis. € | +34,7 % |
- 8. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie61.1%
- Cudzie zdroje38.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 42 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 902 € | 14 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 161 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 980 € | 14 tis. € | 5 tis. € | 552 € | 134 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54063906
- RÚZ ID
- 2019750
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat42 200 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna