Global car Impex s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (245 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 9. 2021
- Sídlo
- Kapusnícka 218/60, 95501, Nemčice
- EBITDA marža1,9 %
- ROA (návratnosť aktív)30,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)32,6 %
- Zadlženosť8 %
- Kapitálová primeranosť92,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.53netIncome: 3 757revenue: 245 140prevNetIncome: 1 818
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.01equity: 11 511assets: 12 510
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.99equity: 11 511assets: 12 510
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 159.67revenueYoY: -14.55validHistoryYears: 4.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.94netMargin: 1.53ebitda: 4 756revenue: 245 140
Altman Z''-Score17.78Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.81 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.70 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 12.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 30.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 30.03 % vs. predchádzajúce 22.07 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.99 % vs. predchádzajúce 5.88 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 19.60× vs. predchádzajúce 34.83×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.53 % vs. predchádzajúca 0.63 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.01 % vs. predchádzajúca 94.12 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 15 % na 245 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 30.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 245 tis. € | 287 tis. € | −14,6 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 2 tis. € | +106,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 2 tis. € | +106,6 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 2 tis. € | +106,7 % |
| Aktíva | 13 tis. € | 8 tis. € | +51,9 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 8 tis. € | +48,5 % |
- 18. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.0%
- Cudzie zdroje8.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 245 tis. € | 13 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 287 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 53 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 430 € | 340 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 14 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 700 € | 595 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 29. 4. 2025
- 2Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 29. 4. 2025
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 29. 4. 2025
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 4. 2025
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 29. 4. 2025
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 29. 4. 2025
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 29. 4. 2025
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 29. 4. 2025
- 9Sťahovacie službyod 29. 4. 2025
- 10Poskytovanie služieb osobného charakteruod 29. 4. 2025
- 11Kuriérske službyod 29. 4. 2025
- 12Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 29. 4. 2025
- 13Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 29. 4. 2025
- 14Vedenie účtovníctvaod 29. 4. 2025
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 4. 2025
- 16Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 29. 4. 2025
- 17Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 29. 4. 2025
- 18Dizajnérske činnostiod 29. 4. 2025
- 19Fotografické službyod 29. 4. 2025
- 20Služby požičovníod 29. 4. 2025
- 21Prenájom hnuteľných vecíod 29. 4. 2025
- 22Čistiace a upratovacie službyod 29. 4. 2025
- 23Administratívne službyod 29. 4. 2025
- 24Verejné obstarávanieod 29. 4. 2025
- 25Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 29. 4. 2025
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54077311
- RÚZ ID
- 2017870
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat286 890 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna