Sazara s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 82 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 11. 2021
- Sídlo
- K.Mikszátha 902/16, 93601, Šahy
- EBITDA marža12,4 %
- ROA (návratnosť aktív)3,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,4 %
- Zadlženosť0 %
- Kapitálová primeranosť100,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.42netIncome: 294.00revenue: 3 120prevNetIncome: 427.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 100.00equity: 8 665assets: 8 665
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.000equity: 8 665assets: 8 665
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -21.62revenueYoY: -82.29validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.37netMargin: 9.42ebitda: 386.00revenue: 3 120
Altman Z''-Score14.10Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.39 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.39 % vs. predchádzajúce 4.82 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.00 % vs. predchádzajúce 5.46 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.36× vs. predchádzajúce 1.99×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.42 % vs. predchádzajúca 2.42 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 100.00 % vs. predchádzajúca 94.54 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 3120 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 82 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 9.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 100 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3 tis. € | 18 tis. € | −82,3 % |
| EBITDA | 386 € | 442 € | −12,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 347 € | 398 € | −12,7 % |
| Čistý zisk | 294 € | 427 € | −31,1 % |
| Aktíva | 9 tis. € | 9 tis. € | −2,1 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 8 tis. € | +3,5 % |
- 5. 11. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie100.0%
- Cudzie zdroje0.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 386 € | 294 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 18 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 442 € | 427 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 40 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 6 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 904 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 11. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena5. 11. 2021 → 4. 2. 2025
Lavly Rebel s.r.o.
- Zmena sídla5. 11. 2021 → 15. 1. 2024
Tríbečská 661/15, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 16. 1. 2024
- 2Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 16. 1. 2024
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 11. 2021
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 11. 2021
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 11. 2021
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 5. 11. 2021
- 7Administratívne službyod 5. 11. 2021
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 5. 11. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54077532
- RÚZ ID
- 2028192
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 11. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat40 466 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 5. 11. 2021Zmena obchodného mena→ Lavly Rebel s.r.o.
- 5. 11. 2021Zmena sídlaTríbečská 661/15, Nitra