Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Družstvo Suchodolinská

aktívna
Popradská 82, 04011, Košice - mestská časť Západ
podľa §4, registrácia od 1. 11. 2021
205Platca DPH
Tržby (2025)118 tis. €
78,9 %vs 2024
Zisk (2025)18 tis. €
13,6 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)45 tis. €
66,0 %vs 2024
Zadlženosť (2025)93 %
2,4 %Vysokávs 2024
ROE (2025)39.8 %
47,9 %Výbornévs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 79 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 61/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (118 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 93 % aktív
Vysoká ziskovosťčistá marža 15 %
Silný rasttržby +79 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
205
Dátum vzniku
25. 9. 2021
Sídlo
Popradská 82, 04011, Košice - mestská časť Západ
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža19,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)39,8 %
  • Zadlženosť93 %
  • Kapitálová primeranosť7,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (118 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
61/ 100Stabilná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 15.18
  • netIncome: 17 887
  • revenue: 117 854
  • prevNetIncome: 20 699
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 7.24
  • equity: 44 997
  • assets: 621 837
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 92.76
  • equity: 44 997
  • assets: 621 837
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 207.58
  • revenueYoY: 78.94
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 19.33
  • netMargin: 15.18
  • ebitda: 22 778
  • revenue: 117 854
Altman Z''-Score0.66Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.14aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.22aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.21aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.08presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.88 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.88 % vs. predchádzajúce 3.75 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 92.76 % vs. predchádzajúce 95.09 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.19× vs. predchádzajúce 0.12×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.18 % vs. predchádzajúca 31.43 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.24 % vs. predchádzajúca 4.91 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 79 % na 118 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 15.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.15 € čistého zisku.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby118 tis. €66 tis. €+78,9 %
EBITDA23 tis. €26 tis. €−13,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)21 tis. €24 tis. €−13,5 %
Čistý zisk18 tis. €21 tis. €−13,6 %
Aktíva622 tis. €552 tis. €+12,6 %
Vlastné imanie45 tis. €27 tis. €+66,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
1 osobav štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 25. 9. 2021Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby