Vodičská akadémia s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 93 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (400 €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 9. 2021
- Sídlo
- Jasná 2531/10, 91701, Trnava
- EBITDA marža100,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,6 %
- Zadlženosť-1 %
- Kapitálová primeranosť100,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 15.00netIncome: 60.00revenue: 400.00prevNetIncome: 552.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 100.79equity: 9 816assets: 9 739
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: -0.791equity: 9 816assets: 9 739
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -82.71revenueYoY: -93.41validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 100.00netMargin: 15.00ebitda: 400.00revenue: 400.00
Altman Z''-Score13.08Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.98 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.36 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.62 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.62 % vs. predchádzajúce 9.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť -0.79 % vs. predchádzajúce 0.00 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.04× vs. predchádzajúce 1.01×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.00 % vs. predchádzajúca 9.09 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 100.79 % vs. predchádzajúca 100.00 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 400 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 93 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 15.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 100.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 101 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 400 € | 6 tis. € | −93,4 % |
| EBITDA | 400 € | 636 € | −37,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 360 € | 572 € | −37,1 % |
| Čistý zisk | 60 € | 552 € | −89,1 % |
| Aktíva | 10 tis. € | 6 tis. € | +61,8 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 6 tis. € | +63,1 % |
- 30. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie100.0%
- Cudzie zdroje0.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 400 € | 10 tis. € | 10 tis. € | 400 € | 60 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 6 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 636 € | 552 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 13 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 732 € | 466 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Administratívne službyod 30. 9. 2021
- 2Prenájom hnuteľných vecíod 30. 9. 2021
- 3Inštruktor autoškolyod 30. 9. 2021
- 4Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 30. 9. 2021
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 30. 9. 2021
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 9. 2021
- 7Prevádzka malých plavidielod 30. 9. 2021
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 9. 2021
- 9Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 30. 9. 2021
- 10Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 30. 9. 2021
- 11Finančný lízingod 30. 9. 2021
- 12Faktoring a forfaitingod 30. 9. 2021
- 13Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 30. 9. 2021
- 14Vedenie účtovníctvaod 30. 9. 2021
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 9. 2021
- 16Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 30. 9. 2021
- 17Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 30. 9. 2021
- 18Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 9. 2021
- 19Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 30. 9. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54099919
- RÚZ ID
- 2022868
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat13 386 EUR · rok 2022