ALPIN X RENT s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1133107 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (306 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 10. 2021
- Sídlo
- Tomášiková 13, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža1,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,9 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť1,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.961netIncome: 2 941revenue: 305 966prevNetIncome: 23.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.47equity: 7 964assets: 540 872
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.53equity: 7 964assets: 540 872
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 133 107,407validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.80netMargin: 0.961ebitda: 5 520revenue: 305 966
Altman Z''-Score0.12Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.54 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.54 % vs. predchádzajúce 0.46 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.53 % vs. predchádzajúce 0.08 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.57× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.96 % vs. predchádzajúca 85.19 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.47 % vs. predchádzajúca 99.92 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1133107 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1133107 % na 306 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 27 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 306 tis. € | 27 € | +11331× |
| EBITDA | 6 tis. € | 27 € | +203× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 24 € | +203× |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 23 € | +127× |
| Aktíva | 541 tis. € | 5 tis. € | +107× |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 5 tis. € | +58,6 % |
- 30. 10. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.5%
- Cudzie zdroje98.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 306 tis. € | 541 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 27 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 27 € | 23 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena11. 1. 2022 → 17. 1. 2023
Alpin X s.r.o.
- Založenie spoločnosti30. 10. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 10. 2021 → 10. 1. 2022
trade FX s.r.o.
- Zmena sídla30. 10. 2021 → 10. 1. 2022
Horná 54, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kuriérske službyod 30. 10. 2021
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 10. 2021
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 30. 10. 2021
- 4Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 10. 2021
- 5Administratívne službyod 30. 10. 2021
- 6Vedenie účtovníctvaod 30. 10. 2021
- 7Faktoring a forfaitingod 30. 10. 2021
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 30. 10. 2021
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 10. 2021
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 30. 10. 2021
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 10. 2021
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 10. 2021
- 13Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 10. 2021
- 14Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 10. 2021
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 30. 10. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54101018
- RÚZ ID
- 2032120
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 10. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat305 966 EUR · rok 2022
- 11. 1. 2022Zmena obchodného mena→ Alpin X s.r.o.
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 30. 10. 2021Zmena obchodného mena→ trade FX s.r.o.
- 30. 10. 2021Zmena sídlaHorná 54, Banská Bystrica