Kura a syn s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (35 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 10. 2021
- Sídlo
- Izbická 1534/7, 91501, Nové Mesto nad Váhom
- EBITDA marža8,4 %
- ROA (návratnosť aktív)58,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)67,0 %
- Zadlženosť13 %
- Kapitálová primeranosť87,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.17netIncome: 2 530revenue: 35 294prevNetIncome: 379.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 87.28equity: 3 774assets: 4 324
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 12.72equity: 3 774assets: 4 324
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 122.18revenueYoY: 1.74validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.43netMargin: 7.17ebitda: 2 976revenue: 35 294
Altman Z''-Score11.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.72 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.93 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.93 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 58.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 58.51 % vs. predchádzajúce 14.25 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 12.72 % vs. predchádzajúce 53.22 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 8.16× vs. predchádzajúce 13.05×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.17 % vs. predchádzajúca 1.09 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 87.28 % vs. predchádzajúca 46.78 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 35294 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 7.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 87 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 58.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 35 tis. € | 35 tis. € | +1,7 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 533 € | +458,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 480 € | +458,3 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 379 € | +567,5 % |
| Aktíva | 4 tis. € | 3 tis. € | +62,6 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 1 tis. € | +203,4 % |
- 12. 10. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie87.3%
- Cudzie zdroje12.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 35 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 35 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | 533 € | 379 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 7 tis. € | 973 € | 865 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -241 € | -253 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 10. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Chov vybraných druhov zvieratod 12. 10. 2021
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 12. 10. 2021
- 3Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 12. 10. 2021
- 4Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 12. 10. 2021
- 5Poskytovanie služieb v rybárstveod 12. 10. 2021
- 6Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 12. 10. 2021
- 7Výroba potravinárskych výrobkovod 12. 10. 2021
- 8Výroba kŕmnych zmesíod 12. 10. 2021
- 9Výroba nápojovod 12. 10. 2021
- 10Textilná výrobaod 12. 10. 2021
- 11Odevná výrobaod 12. 10. 2021
- 12Spracovanie kožeod 12. 10. 2021
- 13Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 12. 10. 2021
- 14Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 12. 10. 2021
- 15Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 12. 10. 2021
- 16Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 12. 10. 2021
- 17Výroba koksu a rafinovaných produktovod 12. 10. 2021
- 18Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 12. 10. 2021
- 19Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 12. 10. 2021
- 20Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 12. 10. 2021
- 21Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 12. 10. 2021
- 22Keramická výrobaod 12. 10. 2021
- 23Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 12. 10. 2021
- 24Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 12. 10. 2021
- 25Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 12. 10. 2021
- 26Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 12. 10. 2021
- 27Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 12. 10. 2021
- 28Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 12. 10. 2021
- 29Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 12. 10. 2021
- 30Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 12. 10. 2021
- 31Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 12. 10. 2021
- 32Výroba bižutérie a suvenírovod 12. 10. 2021
- 33Výroba hudobných nástrojovod 12. 10. 2021
- 34Výroba hračiek a hierod 12. 10. 2021
- 35Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 12. 10. 2021
- 36Výroba sviečok a tieniacej technikyod 12. 10. 2021
- 37Výroba zdravotníckych pomôcokod 12. 10. 2021
- 38Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 12. 10. 2021
- 39Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 12. 10. 2021
- 40Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 10. 2021
- 41Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 12. 10. 2021
- 42Prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 10. 2021
- 43Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 10. 2021
- 44Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 12. 10. 2021
- 45Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 12. 10. 2021
- 46Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 10. 2021
- 47Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 12. 10. 2021
- 48Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 12. 10. 2021
- 49Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 12. 10. 2021
- 50Sťahovacie službyod 12. 10. 2021
- 51Prevádzka malých plavidielod 12. 10. 2021
- 52Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 12. 10. 2021
- 53Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 12. 10. 2021
- 54Prevádzkovanie úschovníod 12. 10. 2021
- 55Kuriérske službyod 12. 10. 2021
- 56Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 12. 10. 2021
- 57Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 12. 10. 2021
- 58Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 12. 10. 2021
- 59Prevádzkovanie výdajne stravyod 12. 10. 2021
- 60Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 12. 10. 2021
- 61Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 12. 10. 2021
- 62Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 12. 10. 2021
- 63Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 10. 2021
- 64Finančný lízingod 12. 10. 2021
- 65Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 12. 10. 2021
- 66Záložneod 12. 10. 2021
- 67Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 12. 10. 2021
- 68Faktoring a forfaitingod 12. 10. 2021
- 69Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 12. 10. 2021
- 70Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 10. 2021
- 71Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 12. 10. 2021
- 72Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 12. 10. 2021
- 73Vedenie účtovníctvaod 12. 10. 2021
- 74Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 10. 2021
- 75Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 12. 10. 2021
- 76Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 12. 10. 2021
- 77Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 12. 10. 2021
- 78Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 12. 10. 2021
- 79Zadávanie klinického skúšania liečivod 12. 10. 2021
- 80Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 10. 2021
- 81Dizajnérske činnostiod 12. 10. 2021
- 82Fotografické službyod 12. 10. 2021
- 83Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 12. 10. 2021
- 84Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 12. 10. 2021
- 85Pravidelná kontrola detského ihriskaod 12. 10. 2021
- 86Služby požičovníod 12. 10. 2021
- 87Prenájom hnuteľných vecíod 12. 10. 2021
- 88Informačná činnosťod 12. 10. 2021
- 89Čistiace a upratovacie službyod 12. 10. 2021
- 90Administratívne službyod 12. 10. 2021
- 91Verejné obstarávanieod 12. 10. 2021
- 92Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 12. 10. 2021
- 93Prevádzkovanie jaslíod 12. 10. 2021
- 94Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 12. 10. 2021
- 95Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 10. 2021
- 96Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 12. 10. 2021
- 97Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 12. 10. 2021
- 98Výroba zdravotníckych pomôcokod 12. 10. 2021
- 99Prevádzkovanie vodnej záchrannej službyod 12. 10. 2021
- 100Poskytovanie sociálnych služiebod 12. 10. 2021
- 101Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 12. 10. 2021
- 102Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 12. 10. 2021
- 103Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 12. 10. 2021
- 104Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 10. 2021
- 105Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 12. 10. 2021
- 106Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 12. 10. 2021
- 107Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 12. 10. 2021
- 108Poskytovanie služieb osobného charakteruod 12. 10. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54102014
- RÚZ ID
- 2022259
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 10. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat35 294 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna