Formplan s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1678 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 83/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (162 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 10. 2021
- Sídlo
- Nevädzová 17211/6F, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža13,3 %
- ROA (návratnosť aktív)38,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)73,7 %
- Zadlženosť47 %
- Kapitálová primeranosť52,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.31netIncome: 16 732revenue: 162 283prevNetIncome: 965.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 52.71equity: 22 697assets: 43 062
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 47.29equity: 22 697assets: 43 062
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 677,665validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.29netMargin: 10.31ebitda: 21 562revenue: 162 283
Altman Z''-Score6.41Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.86 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 38.86 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 38.86 % vs. predchádzajúce 5.79 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 47.29 % vs. predchádzajúce 64.24 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.77× vs. predchádzajúce 0.55×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.31 % vs. predchádzajúca 10.57 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 52.71 % vs. predchádzajúca 35.76 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1678 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1678 % na 162 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 53 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 38.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 162 tis. € | 9 tis. € | +17× |
| EBITDA | 22 tis. € | 1 tis. € | +17× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 19 tis. € | 1 tis. € | +17× |
| Čistý zisk | 17 tis. € | 965 € | +16× |
| Aktíva | 43 tis. € | 17 tis. € | +158,2 % |
| Vlastné imanie | 23 tis. € | 6 tis. € | +280,5 % |
- 20. 10. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie52.7%
- Cudzie zdroje47.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 162 tis. € | 43 tis. € | 23 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 9 tis. € | 17 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 965 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 10. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 10. 2021
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 10. 2021
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 20. 10. 2021
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 10. 2021
- 5Sťahovacie službyod 20. 10. 2021
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 20. 10. 2021
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 10. 2021
- 8Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 20. 10. 2021
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 10. 2021
- 10Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 20. 10. 2021
- 11Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 10. 2021
- 12Dizajnérske činnostiod 20. 10. 2021
- 13Fotografické službyod 20. 10. 2021
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 20. 10. 2021
- 15Informačná činnosťod 20. 10. 2021
- 16Administratívne službyod 20. 10. 2021
- 17Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 20. 10. 2021
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 10. 2021
- 19Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 20. 10. 2021
- 20Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 20. 10. 2021
- 21Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 20. 10. 2021
- 22Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 20. 10. 2021
- 23Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 20. 10. 2021
- 24Čistiace a upratovacie službyod 20. 10. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54108756
- RÚZ ID
- 2027033
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 10. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat162 283 EUR · rok 2022
- 15. 5. 2022Registrácia platcu DPHSK2121575236
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna