Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

BENU SK 146, s.r.o.

aktívna
Pribylinská 2/A, 83104, Bratislava - mestská časť Rača
podľa §4b, registrácia od 12. 3. 2024
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2026)748 tis. €
246,1 %vs 2025
Zisk (2026)-403 €
99,0 %vs 2025
Vlastné imanie (2026)60 tis. €
4,5 %vs 2025
Zadlženosť (2026)86 %
0,7 %Vysokávs 2025
ROE (2026)-0.7 %
99,1 %Stratavs 2025

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 246 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 34/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (748 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 86 % aktív
Silný rasttržby +246 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
23. 11. 2021
Sídlo
Pribylinská 2/A, 83104, Bratislava - mestská časť Rača
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2026)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-0,7 %
  • Zadlženosť86 %
  • Kapitálová primeranosť14,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (748 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
34/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.054
  • netIncome: -403.00
  • revenue: 747 620
  • prevNetIncome: -40 675
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 14.07
  • equity: 60 455
  • assets: 429 540
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 85.93
  • equity: 60 455
  • assets: 429 540
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 246.15
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.38
  • netMargin: -0.054
  • ebitda: 32 733
  • revenue: 747 620
Altman Z''-Score0.55Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.28aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.33aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.44aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.17presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.09 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.09 % vs. predchádzajúce -10.33 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 85.93 % vs. predchádzajúce 85.30 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.74× vs. predchádzajúce 0.55×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.05 % vs. predchádzajúca -18.83 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.07 % vs. predchádzajúca 14.70 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +246 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 246 % na 748 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 246 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2026)
Položka20262025Zmena
Tržby748 tis. €216 tis. €+246,1 %
EBITDA33 tis. €-24 tis. €+234,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)29 tis. €-22 tis. €+234,8 %
Čistý zisk-403 €-41 tis. €+99,0 %
Aktíva430 tis. €394 tis. €+9,1 %
Vlastné imanie60 tis. €58 tis. €+4,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
3 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 23. 11. 2021Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2026Zverejnená účtovná závierka za rok 2026
  • 31. 12. 2026Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby