Dragon Hearts s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1718 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 36/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (13 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 10. 2021
- Sídlo
- Karola Adlera 1938/18, 84102, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- EBITDA marža4,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,6 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť16,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.926netIncome: 120.00revenue: 12 963prevNetIncome: 0.000
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.53equity: 7 674assets: 46 418
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.47equity: 7 674assets: 46 418
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 718,093validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.46netMargin: 0.926ebitda: 578.00revenue: 12 963
Altman Z''-Score0.62Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.26 % vs. predchádzajúce 0.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.47 % vs. predchádzajúce 59.72 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.28× vs. predchádzajúce 0.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.93 % vs. predchádzajúca 0.00 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.53 % vs. predchádzajúca 40.28 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 12963 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +1718 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1718 % na 13 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 713 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 13 tis. € | 713 € | +17× |
| EBITDA | 578 € | 117 € | +394,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 520 € | 105 € | +394,0 % |
| Čistý zisk | 120 € | 0 € | — |
| Aktíva | 46 tis. € | 19 tis. € | +147,5 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 8 tis. € | +1,6 % |
- 15. 10. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.5%
- Cudzie zdroje83.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 13 tis. € | 46 tis. € | 8 tis. € | 578 € | 120 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 713 € | 19 tis. € | 8 tis. € | 117 € | 0 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 10 tis. € | 8 tis. € | 46 € | 30 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 11 tis. € | 8 tis. € | 12 € | 12 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 10. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena15. 10. 2021 → 3. 7. 2023
Dragon Heart s. r. o.
- Zmena sídla15. 10. 2021 → 3. 7. 2023
Kpt. Jána Rašu 1879/37, Bratislava - mestská časť Dúbravka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 10. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 10. 2021
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 10. 2021
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 10. 2021
- 5Administratívne službyod 15. 10. 2021
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 15. 10. 2021
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 10. 2021
- 8Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 15. 10. 2021
- 9Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 15. 10. 2021
- 10Výroba bižutérie a suvenírovod 15. 10. 2021
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 10. 2021
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 15. 10. 2021
- 13Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 10. 2021
- 14Výroba sviečok a tieniacej technikyod 15. 10. 2021
- 15Čistiace a upratovacie službyod 15. 10. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54131642
- RÚZ ID
- 2022638
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 10. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat12 963 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 10. 2021Zmena obchodného mena→ Dragon Heart s. r. o.
- 15. 10. 2021Zmena sídlaKpt. Jána Rašu 1879/37, Bratislava - mestská časť Dúbravka