FIN - BAU elektrik, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 163 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 16/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (445 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 11. 2021
- Sídlo
- Požiarnická 199/14, 08222, Šarišské Michaľany
- EBITDA marža3,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť105 %
- Kapitálová primeranosť-5,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.179netIncome: -796.00revenue: 444 597prevNetIncome: -7 207
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -5.27equity: -3 865assets: 73 368
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 105.27equity: -3 865assets: 73 368
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 663.23revenueYoY: 163.23validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.94netMargin: -0.179ebitda: 17 496revenue: 444 597
Altman Z''-Score0.81Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.10 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.08 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.08 % vs. predchádzajúce -5.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 105.27 % vs. predchádzajúce 102.45 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.06× vs. predchádzajúce 1.35×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.18 % vs. predchádzajúca -4.27 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -5.27 % vs. predchádzajúca -2.45 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 41 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 163 % na 445 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Tržby rastú (+163 %), ale aktíva klesajú (-41 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 445 tis. € | 169 tis. € | +163,2 % |
| EBITDA | 17 tis. € | -4 tis. € | +509,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | -4 tis. € | +509,8 % |
| Čistý zisk | -796 € | -7 tis. € | +89,0 % |
| Aktíva | 73 tis. € | 125 tis. € | −41,3 % |
| Vlastné imanie | -4 tis. € | -3 tis. € | −25,9 % |
- 24. 11. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 77 tis. €
- Aktíva spolu
- 73 tis. €
- Vlastné imanie
- −3.9 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 445 tis. € | 73 tis. € | -4 tis. € | 17 tis. € | -796 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 169 tis. € | 125 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 488 tis. € | 149 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 15 tis. € | 6 tis. € | 808 € | 659 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 11. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54154332
- RÚZ ID
- 2028349
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 11. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat487 508 EUR · rok 2022
- 1. 2. 2022Registrácia platcu DPHSK2121606586
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna