Desaprim s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +0.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (393 €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 10. 2021
- Sídlo
- Ulica Radarová 1688/1, 91701, Trnava
- EBITDA marža100,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,0 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť11,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.49netIncome: 53.00revenue: 393.00prevNetIncome: 320.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.74equity: 5 175assets: 44 066
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.26equity: 5 175assets: 44 066
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.000revenueYoY: 0.000validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 100.00netMargin: 13.49ebitda: 393.00revenue: 393.00
Altman Z''-Score0.43Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.12 % vs. predchádzajúce 0.73 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.26 % vs. predchádzajúce 88.29 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 0.01×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.49 % vs. predchádzajúca 81.42 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.74 % vs. predchádzajúca 11.71 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 393 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 13.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 100.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 393 € | 393 € | +0,0 % |
| EBITDA | 393 € | 393 € | +0,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 354 € | 354 € | +0,0 % |
| Čistý zisk | 53 € | 320 € | −83,4 % |
| Aktíva | 44 tis. € | 44 tis. € | +0,8 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 5 tis. € | +1,0 % |
- 20. 10. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.7%
- Cudzie zdroje88.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 393 € | 44 tis. € | 5 tis. € | 393 € | 53 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 393 € | 44 tis. € | 5 tis. € | 393 € | 320 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 393 € | 43 tis. € | 5 tis. € | 393 € | 187 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 43 tis. € | 5 tis. € | -41 € | -384 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 10. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla20. 10. 2021 → 17. 2. 2025
Radarová 1, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 18. 2. 2025
- 2výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 20. 10. 2021
- 3výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 20. 10. 2021
- 4podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 20. 10. 2021
- 5uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 10. 2021
- 6prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 10. 2021
- 7dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 10. 2021
- 8skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 20. 10. 2021
- 9prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 10. 2021
- 10inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 20. 10. 2021
- 11dizajnérske činnostiod 20. 10. 2021
- 12ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 20. 10. 2021
- 13vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 20. 10. 2021
- 14služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 20. 10. 2021
- 15fotografické službyod 20. 10. 2021
- 16prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 20. 10. 2021
- 17kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 10. 2021
- 18počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 20. 10. 2021
- 19vedenie účtovníctvaod 20. 10. 2021
- 20činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 10. 2021
- 21informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 20. 10. 2021
- 22výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 20. 10. 2021
- 23reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 10. 2021
- 24prenájom hnuteľných vecíod 20. 10. 2021
- 25čistiace a upratovacie službyod 20. 10. 2021
- 26administratívne službyod 20. 10. 2021
- 27vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 20. 10. 2021
- 28poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 20. 10. 2021
- 29prevádzkovanie výdajne stravyod 20. 10. 2021
- 30poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 20. 10. 2021
- 31prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 20. 10. 2021
- 32organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 10. 2021
- 33sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 20. 10. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54156742
- RÚZ ID
- 2029795
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 10. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat393 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 20. 10. 2021Zmena sídlaRadarová 1, Trnava