JT Agro s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 31 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (112 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 11. 2021
- Sídlo
- Poluvsie 176/176, 01313, Rajecké Teplice
- EBITDA marža6,1 %
- ROA (návratnosť aktív)2,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,4 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť21,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.52netIncome: 2 811revenue: 111 742prevNetIncome: 3 750
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.33equity: 21 047assets: 98 677
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.67equity: 21 047assets: 98 677
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 43.67revenueYoY: 30.85validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.05netMargin: 2.52ebitda: 6 765revenue: 111 742
Altman Z''-Score1.63Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.39 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.85 % vs. predchádzajúce 3.85 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.67 % vs. predchádzajúce 81.29 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.13× vs. predchádzajúce 0.88×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.52 % vs. predchádzajúca 4.39 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.33 % vs. predchádzajúca 18.71 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 31 % na 112 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 112 tis. € | 85 tis. € | +30,9 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 8 tis. € | −17,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 7 tis. € | −17,1 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 4 tis. € | −25,0 % |
| Aktíva | 99 tis. € | 97 tis. € | +1,2 % |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 18 tis. € | +15,4 % |
- 23. 11. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.3%
- Cudzie zdroje78.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 112 tis. € | 99 tis. € | 21 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 85 tis. € | 97 tis. € | 18 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 60 tis. € | 113 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 38 tis. € | 35 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -259 € | -259 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 11. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 23. 11. 2021
- 2Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 23. 11. 2021
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 11. 2021
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 11. 2021
- 5Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 23. 11. 2021
- 6Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 23. 11. 2021
- 7Výroba potravinárskych výrobkovod 23. 11. 2021
- 8Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 23. 11. 2021
- 9Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 23. 11. 2021
- 10Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 23. 11. 2021
- 11Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 23. 11. 2021
- 12Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 23. 11. 2021
- 13Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 23. 11. 2021
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 23. 11. 2021
- 15Čistiace a upratovacie službyod 23. 11. 2021
- 16Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 11. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54200563
- RÚZ ID
- 2029368
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 11. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat111 742 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 9. 2022Registrácia platcu DPHSK2121606135
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna