KB LION s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 19581 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (234 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 11. 2021
- Sídlo
- ul. Biskupa Kondého 5138/30, 92901, Dunajská Streda
- EBITDA marža1,7 %
- ROA (návratnosť aktív)9,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,4 %
- Zadlženosť28 %
- Kapitálová primeranosť72,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.83netIncome: 4 265revenue: 233 611prevNetIncome: 443.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 72.11equity: 34 265assets: 47 517
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 27.89equity: 34 265assets: 47 517
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 19 580,792validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.70netMargin: 1.83ebitda: 3 971revenue: 233 611
Altman Z''-Score4.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.48 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.98 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.98 % vs. predchádzajúce 8.14 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 27.89 % vs. predchádzajúce 0.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.92× vs. predchádzajúce 0.22×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.83 % vs. predchádzajúca 37.32 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 72.11 % vs. predchádzajúca 100.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +19581 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 19581 % na 234 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 72 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 1187 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2023 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 234 tis. € | 1 tis. € | +196× |
| EBITDA | 4 tis. € | 526 € | +654,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 473 € | +654,9 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 443 € | +862,8 % |
| Aktíva | 48 tis. € | 5 tis. € | +773,0 % |
| Vlastné imanie | 34 tis. € | 5 tis. € | +529,5 % |
- 6. 11. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie72.1%
- Cudzie zdroje27.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 234 tis. € | 48 tis. € | 34 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 526 € | 443 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 11. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 20. 9. 2023
- 2Výroba výrobkov z gumy a plastovod 20. 9. 2023
- 3Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 20. 9. 2023
- 4Vedenie účtovníctvaod 20. 9. 2023
- 5Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 20. 9. 2023
- 6Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 20. 9. 2023
- 7Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 19. 1. 2022
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 6. 11. 2021
- 9Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 6. 11. 2021
- 10Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 11. 2021
- 11Poskytovanie služieb osobného charakteruod 6. 11. 2021
- 12Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 6. 11. 2021
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 6. 11. 2021
- 14Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 6. 11. 2021
- 15Administratívne službyod 6. 11. 2021
- 16Reklamné a marketingové službyod 6. 11. 2021
- 17Služby požičovníod 6. 11. 2021
- 18Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu v rozsahu voľných živnostíod 6. 11. 2021
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 6. 11. 2021
- 20Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 11. 2021
- 21Záložneod 6. 11. 2021
- 22Prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 11. 2021
- 23Čistiace a upratovacie službyod 6. 11. 2021
- 24Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 11. 2021
- 25Finančný lízingod 6. 11. 2021
- 26Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 6. 11. 2021
- 27Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 11. 2021
- 28Kuriérske službyod 6. 11. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54201471
- RÚZ ID
- 2032137
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 11. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat233 611 EUR · rok 2023
- 22. 11. 2022Registrácia platcu DPHSK2121594354
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna