AdbeL s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 2380 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (41 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 12. 2021
- Sídlo
- Nádražná 8, 90028, Ivanka pri Dunaji
- EBITDA marža98,0 %
- ROA (návratnosť aktív)68,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)73,5 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť92,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 89.10netIncome: 36 500revenue: 40 963prevNetIncome: -302.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.65equity: 49 670assets: 53 609
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.35equity: 49 670assets: 53 609
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.58revenueYoY: 2 379,6validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 97.99netMargin: 89.10ebitda: 40 139revenue: 40 963
Altman Z''-Score22.51Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 13.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 68.09 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 68.09 % vs. predchádzajúce -2.24 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.35 % vs. predchádzajúce 2.52 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.76× vs. predchádzajúce 0.12×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 89.10 % vs. predchádzajúca -18.28 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.65 % vs. predchádzajúca 97.48 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 40963 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +2380 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 2380 % na 41 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 89.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.89 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 98.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 41 tis. € | 2 tis. € | +24× |
| EBITDA | 40 tis. € | 125 € | +320× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 36 tis. € | 113 € | +320× |
| Čistý zisk | 37 tis. € | -302 € | +122× |
| Aktíva | 54 tis. € | 14 tis. € | +296,8 % |
| Vlastné imanie | 50 tis. € | 13 tis. € | +277,1 % |
- 3. 12. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.7%
- Cudzie zdroje7.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 41 tis. € | 54 tis. € | 50 tis. € | 40 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2 tis. € | 14 tis. € | 13 tis. € | 125 € | -302 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4 tis. € | 3 tis. € | 14 tis. € | -719 € | -804 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 46 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | 20 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | -5 tis. € | -300 € | -300 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 12. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena3. 12. 2021 → 4. 11. 2024
DEROM s.r.o.
- Zmena sídla3. 12. 2021 → 4. 11. 2024
Bernolákova 1494/27, Pezinok
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vykonávanie činnosti podriadeného finančného agenta v sektore poistenia alebo zaisteniaod 2. 4. 2026
- 2Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 31. 5. 2023
- 3Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 31. 5. 2023
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 31. 5. 2023
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 5. 2023
- 6Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 31. 5. 2023
- 7Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 31. 5. 2023
- 8Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 31. 5. 2023
- 9Verejné obstarávanieod 31. 5. 2023
- 10Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 31. 5. 2023
- 11Faktoring a forfaitingod 31. 5. 2023
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 5. 2023
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 31. 5. 2023
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 12. 2021
- 15Prenájom hnuteľných vecod 3. 12. 2021
- 16Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 12. 2021
- 17Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 3. 12. 2021
- 18Administratívne službyod 3. 12. 2021
- 19Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 12. 2021
- 20Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 12. 2021
- 21Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 12. 2021
- 22Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 12. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54204054
- RÚZ ID
- 2034488
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 12. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat45 700 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 3. 12. 2021Zmena obchodného mena→ DEROM s.r.o.
- 3. 12. 2021Zmena sídlaBernolákova 1494/27, Pezinok