BURKUR, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 26 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (807 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 11. 2021
- Sídlo
- Karpatská 107/47, 90033, Marianka
- EBITDA marža1,8 %
- ROA (návratnosť aktív)6,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)23,8 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť25,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.25netIncome: 10 101revenue: 807 040prevNetIncome: 20 615
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.23equity: 42 530assets: 168 569
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.77equity: 42 530assets: 168 569
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 290.41revenueYoY: 25.96validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.78netMargin: 1.25ebitda: 14 336revenue: 807 040
Altman Z''-Score2.06Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.99 % vs. predchádzajúce 34.41 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.77 % vs. predchádzajúce 45.87 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.79× vs. predchádzajúce 10.69×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.25 % vs. predchádzajúca 3.22 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.23 % vs. predchádzajúca 54.13 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 26 % na 807 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 25 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 807 tis. € | 641 tis. € | +26,0 % |
| EBITDA | 14 tis. € | 17 tis. € | −15,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 15 tis. € | −15,8 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | 21 tis. € | −51,0 % |
| Aktíva | 169 tis. € | 60 tis. € | +181,4 % |
| Vlastné imanie | 43 tis. € | 32 tis. € | +31,1 % |
- 23. 11. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie25.2%
- Cudzie zdroje74.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 807 tis. € | 169 tis. € | 43 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 641 tis. € | 60 tis. € | 32 tis. € | 17 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 346 tis. € | 104 tis. € | 12 tis. € | 1 tis. € | 625 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 614 tis. € | 40 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 11. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla23. 11. 2021 → 26. 9. 2025
Ovsištské námestie 2631/2A, Bratislava - mestská časť Petržalka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 9. 2025
- 2Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 27. 9. 2025
- 3Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 27. 9. 2025
- 4Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 27. 9. 2025
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 27. 9. 2025
- 6Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 27. 9. 2025
- 7Faktoring a forfaitingod 27. 9. 2025
- 8Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 27. 9. 2025
- 9Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 27. 9. 2025
- 10Prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 9. 2025
- 11Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 11. 2021
- 12Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 23. 11. 2021
- 13Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 23. 11. 2021
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 11. 2021
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 11. 2021
- 16Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 23. 11. 2021
- 17Čistiace a upratovacie službyod 23. 11. 2021
- 18Administratívne službyod 23. 11. 2021
- 19Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 23. 11. 2021
- 20Prenájom hnuteľných vecíod 23. 11. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54219221
- RÚZ ID
- 2029416
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 11. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat807 040 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 10. 8. 2022Registrácia platcu DPHSK2121608390
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 23. 11. 2021Zmena sídlaOvsištské námestie 2631/2A, Bratislava - mestská časť Petržalka