VERANIA s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1054 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (468 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 12. 2021
- Sídlo
- Dolné Hony 3, 94901, Nitra
- EBITDA marža91,9 %
- ROA (návratnosť aktív)27,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)81,1 %
- Zadlženosť66 %
- Kapitálová primeranosť33,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 18.67netIncome: 87 439revenue: 468 230prevNetIncome: 11 367
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 33.93equity: 107 757assets: 317 592
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 66.07equity: 107 757assets: 317 592
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 524.65revenueYoY: 1 053,844validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 91.86netMargin: 18.67ebitda: 430 113revenue: 468 230
Altman Z''-Score10.00Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.67 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 7.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.54 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 27.53 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 27.53 % vs. predchádzajúce 3.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 66.07 % vs. predchádzajúce 94.47 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.47× vs. predchádzajúce 0.11×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 18.67 % vs. predchádzajúca 28.01 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 33.93 % vs. predchádzajúca 5.53 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1054 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1054 % na 468 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 18.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.19 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 91.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 468 tis. € | 41 tis. € | +11× |
| EBITDA | 430 tis. € | 16 tis. € | +26× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 387 tis. € | 14 tis. € | +26× |
| Čistý zisk | 87 tis. € | 11 tis. € | +669,2 % |
| Aktíva | 318 tis. € | 368 tis. € | −13,6 % |
| Vlastné imanie | 108 tis. € | 20 tis. € | +430,4 % |
- 1. 12. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie33.9%
- Cudzie zdroje66.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 468 tis. € | 318 tis. € | 108 tis. € | 430 tis. € | 87 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 41 tis. € | 368 tis. € | 20 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 12 tis. € | 375 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena22. 11. 2022 → 2. 5. 2024
Bridge Invest s. r. o.
- Založenie spoločnosti1. 12. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 12. 2021 → 21. 11. 2022
ČSPH Sever s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 12. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 12. 2021
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 12. 2021
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 12. 2021
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 12. 2021
- 6Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 1. 12. 2021
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 1. 12. 2021
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 12. 2021
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 12. 2021
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 12. 2021
- 11Čistiace a upratovacie službyod 1. 12. 2021
- 12Administratívne službyod 1. 12. 2021
- 13Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 12. 2021
- 14Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 1. 12. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54232007
- RÚZ ID
- 2035751
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 12. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat468 230 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 22. 11. 2022Zmena obchodného mena→ Bridge Invest s. r. o.
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 12. 2021Zmena obchodného mena→ ČSPH Sever s. r. o.