SEDUMPRO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 85 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (208 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 11. 2021
- Sídlo
- Nešporova 17, 01001, Žilina
- EBITDA marža2,2 %
- ROA (návratnosť aktív)4,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,2 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť98,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.70netIncome: 3 542revenue: 208 434prevNetIncome: 3 404
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.78equity: 84 199assets: 85 243
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.22equity: 84 199assets: 85 243
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 62.78revenueYoY: 84.75validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.22netMargin: 1.70ebitda: 4 632revenue: 208 434
Altman Z''-Score86.33Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.60 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 84.68 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.16 % vs. predchádzajúce 3.46 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.22 % vs. predchádzajúce 18.11 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.45× vs. predchádzajúce 1.15×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.70 % vs. predchádzajúca 3.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.78 % vs. predchádzajúca 81.89 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 85 % na 208 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+85 %), ale aktíva klesajú (-13 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 208 tis. € | 113 tis. € | +84,8 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 4 tis. € | +6,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 4 tis. € | +6,1 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 3 tis. € | +4,1 % |
| Aktíva | 85 tis. € | 98 tis. € | −13,5 % |
| Vlastné imanie | 84 tis. € | 81 tis. € | +4,4 % |
- 27. 11. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.8%
- Cudzie zdroje1.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 208 tis. € | 85 tis. € | 84 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 113 tis. € | 98 tis. € | 81 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 66 tis. € | 135 tis. € | 77 tis. € | -12 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 48 tis. € | 229 tis. € | 98 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 100 tis. € | 100 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 11. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 11. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 27. 11. 2021
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 11. 2021
- 4Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 11. 2021
- 5Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 11. 2021
- 6Finančný lízingod 27. 11. 2021
- 7Faktoring a forfaitingod 27. 11. 2021
- 8Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 27. 11. 2021
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 11. 2021
- 10Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 11. 2021
- 11Administratívne službyod 27. 11. 2021
- 12Vedenie účtovníctvaod 27. 11. 2021
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 27. 11. 2021
- 14Služby požičovníod 27. 11. 2021
- 15Záložneod 27. 11. 2021
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 11. 2021
- 17Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 27. 11. 2021
- 18Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 27. 11. 2021
- 19Verejné obstarávanieod 27. 11. 2021
- 20Prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 11. 2021
- 21Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 11. 2021
- 22Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 27. 11. 2021
- 23Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 27. 11. 2021
- 24Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 27. 11. 2021
- 25Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 27. 11. 2021
- 26Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 27. 11. 2021
- 27Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 27. 11. 2021
- 28Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 27. 11. 2021
- 29Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 27. 11. 2021
- 30Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 27. 11. 2021
- 31Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 27. 11. 2021
- 32Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 11. 2021
- 33Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 27. 11. 2021
- 34Kuriérske službyod 27. 11. 2021
- 35Sťahovacie službyod 27. 11. 2021
- 36Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 27. 11. 2021
- 37Prevádzkovanie úschovníod 27. 11. 2021
- 38Poskytovanie služieb osobného charakteruod 27. 11. 2021
- 39Prevádzkovanie vodnej záchrannej službyod 27. 11. 2021
- 40Prevádzka malých plavidielod 27. 11. 2021
- 41Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 27. 11. 2021
- 42Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 27. 11. 2021
- 43Čistiace a upratovacie službyod 27. 11. 2021
- 44Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 27. 11. 2021
- 45Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 27. 11. 2021
- 46Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 27. 11. 2021
- 47Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 27. 11. 2021
- 48Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 27. 11. 2021
- 49Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 11. 2021
- 50Prevádzkovanie výdajne stravyod 27. 11. 2021
- 51Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 27. 11. 2021
- 52Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 27. 11. 2021
- 53Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 27. 11. 2021
- 54Poskytovanie sociálnych služiebod 27. 11. 2021
- 55Prevádzkovanie jaslíod 27. 11. 2021
- 56Informačná činnosťod 27. 11. 2021
- 57Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 27. 11. 2021
- 58Fotografické službyod 27. 11. 2021
- 59Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 11. 2021
- 60Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 27. 11. 2021
- 61Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 27. 11. 2021
- 62Dizajnérske činnostiod 27. 11. 2021
- 63Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 27. 11. 2021
- 64Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 27. 11. 2021
- 65Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 27. 11. 2021
- 66Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 27. 11. 2021
- 67Výroba potravinárskych výrobkovod 27. 11. 2021
- 68Výroba kŕmnych zmesíod 27. 11. 2021
- 69Výroba nápojovod 27. 11. 2021
- 70Textilná výrobaod 27. 11. 2021
- 71Odevná výrobaod 27. 11. 2021
- 72Spracovanie kožeod 27. 11. 2021
- 73Výroba obuvi a kompotentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 27. 11. 2021
- 74Výroba hračiek a hierod 27. 11. 2021
- 75Výroba hudobných nástrojovod 27. 11. 2021
- 76Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 27. 11. 2021
- 77Výroba sviečok a tieniacej technikyod 27. 11. 2021
- 78Výroba bižutérie a suvenírovod 27. 11. 2021
- 79Keramická výrobaod 27. 11. 2021
- 80Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 27. 11. 2021
- 81Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 27. 11. 2021
- 82Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 27. 11. 2021
- 83Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 27. 11. 2021
- 84Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 27. 11. 2021
- 85Výroba celulózy , papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 27. 11. 2021
- 86Výroba koksu a rafinovaných produktovod 27. 11. 2021
- 87Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 27. 11. 2021
- 88Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 27. 11. 2021
- 89Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 27. 11. 2021
- 90Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 27. 11. 2021
- 91Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 27. 11. 2021
- 92Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 27. 11. 2021
- 93Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 27. 11. 2021
- 94Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 27. 11. 2021
- 95Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 27. 11. 2021
- 96Výroba zdravotníckych pomôcokod 27. 11. 2021
- 97Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 27. 11. 2021
- 98Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 27. 11. 2021
- 99Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 27. 11. 2021
- 100Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 27. 11. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54249066
- RÚZ ID
- 2028552
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 11. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat208 434 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 4. 2022Registrácia platcu DPHSK2121607917
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna