CACHET s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 86 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (123 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2022
- Sídlo
- Zuzany Chalupovej 7, 85107, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža36,8 %
- ROA (návratnosť aktív)6,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,7 %
- Zadlženosť9 %
- Kapitálová primeranosť90,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 23.18netIncome: 28 586revenue: 123 303prevNetIncome: 354 970
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 90.52equity: 425 753assets: 470 359
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 9.48equity: 425 753assets: 470 359
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.25revenueYoY: -86.40validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 36.82netMargin: 23.18ebitda: 45 394revenue: 123 303
Altman Z''-Score15.27Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.78 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.55 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.08 % vs. predchádzajúce 77.90 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 9.48 % vs. predchádzajúce 12.84 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.26× vs. predchádzajúce 1.99×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 23.18 % vs. predchádzajúca 39.16 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 90.52 % vs. predchádzajúca 87.16 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 86 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 23.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.23 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 36.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 91 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 123 tis. € | 906 tis. € | −86,4 % |
| EBITDA | 45 tis. € | 517 tis. € | −91,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 41 tis. € | 466 tis. € | −91,2 % |
| Čistý zisk | 29 tis. € | 355 tis. € | −91,9 % |
| Aktíva | 470 tis. € | 456 tis. € | +3,2 % |
| Vlastné imanie | 426 tis. € | 397 tis. € | +7,2 % |
- 1. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie90.5%
- Cudzie zdroje9.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 123 tis. € | 470 tis. € | 426 tis. € | 45 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 906 tis. € | 456 tis. € | 397 tis. € | 517 tis. € | 355 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 91 tis. € | 67 tis. € | 42 tis. € | 49 tis. € | 37 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 1. 2022 → 22. 4. 2022
Bancíkovej 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1športová činnosť podľa §3 písm. a) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisovod 13. 4. 2023
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 1. 2022
- 3Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 1. 2022
- 4Administratívne službyod 1. 1. 2022
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 1. 2022
- 6Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 1. 2022
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 1. 2022
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod )od 1. 1. 2022
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 1. 2022
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 1. 2022
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 1. 1. 2022
- 12Vedenie účtovníctvaod 1. 1. 2022
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 1. 2022
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 1. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54263298
- RÚZ ID
- 2044631
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat906 402 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 1. 2022Zmena sídlaBancíkovej 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov