Q – ZVAR s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 27 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (242 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 12. 2021
- Sídlo
- Ulica Zelená stráň 1981/6, 04014, Košice - mestská časť Košická Nová Ves
- EBITDA marža6,7 %
- ROA (návratnosť aktív)23,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)104,7 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť22,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.50netIncome: 10 879revenue: 241 863prevNetIncome: -8 871
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.08equity: 10 392assets: 47 075
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.92equity: 10 392assets: 47 075
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 38.90revenueYoY: 27.21validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.69netMargin: 4.50ebitda: 16 189revenue: 241 863
Altman Z''-Score3.07Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.37 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.96 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.11 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.11 % vs. predchádzajúce -18.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.92 % vs. predchádzajúce 101.01 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.14× vs. predchádzajúce 3.95×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.50 % vs. predchádzajúca -4.67 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.08 % vs. predchádzajúca -1.01 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 105 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (10392 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 27 % na 242 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 23.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 242 tis. € | 190 tis. € | +27,2 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 274 € | +58× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | 247 € | +58× |
| Čistý zisk | 11 tis. € | -9 tis. € | +222,6 % |
| Aktíva | 47 tis. € | 48 tis. € | −2,1 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | -487 € | +22× |
- 16. 12. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.1%
- Cudzie zdroje77.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 242 tis. € | 47 tis. € | 10 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 190 tis. € | 48 tis. € | -487 € | 274 € | -9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 125 tis. € | 50 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 15 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 12. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 16. 12. 2021
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 12. 2021
- 3Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 16. 12. 2021
- 4Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 16. 12. 2021
- 5Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 16. 12. 2021
- 6Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 16. 12. 2021
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 16. 12. 2021
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 12. 2021
- 9Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 12. 2021
- 10Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 16. 12. 2021
- 11Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 12. 2021
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 16. 12. 2021
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 12. 2021
- 14Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 12. 2021
- 15Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 16. 12. 2021
- 16Administratívne službyod 16. 12. 2021
- 17Vedenie účtovníctvaod 16. 12. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54290244
- RÚZ ID
- 2041589
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 12. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat241 863 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 15. 5. 2022Registrácia platcu DPHSK2121619104
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna