MAKEOVER s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (185 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 1. 2022
- Sídlo
- Ďurgalova 2, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža6,8 %
- ROA (návratnosť aktív)6,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)46,8 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť13,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.89netIncome: 9 074revenue: 185 444prevNetIncome: 6 025
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.10equity: 19 402assets: 148 072
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.90equity: 19 402assets: 148 072
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 35.30validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.76netMargin: 4.89ebitda: 12 545revenue: 185 444
Altman Z''-Score0.56Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.48 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.13 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.13 % vs. predchádzajúce 4.32 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.90 % vs. predchádzajúce 92.59 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.25× vs. predchádzajúce 0.98×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.89 % vs. predchádzajúca 4.40 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.10 % vs. predchádzajúca 7.41 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 185 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 185 tis. € | 137 tis. € | +35,3 % |
| EBITDA | 13 tis. € | 8 tis. € | +62,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 11 tis. € | 7 tis. € | +62,8 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 6 tis. € | +50,6 % |
| Aktíva | 148 tis. € | 139 tis. € | +6,2 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 10 tis. € | +87,9 % |
- 12. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.1%
- Cudzie zdroje86.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 185 tis. € | 148 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 137 tis. € | 139 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 97 tis. € | 4 tis. € | -31 tis. € | -31 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia – špecializovanej chirurgickej ambulancie so zameraním na estetickú medicínuod 8. 4. 2026
- 2Kozmetické službyod 8. 4. 2026
- 3Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 8. 4. 2026
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 4. 2026
- 5Masérske službyod 8. 4. 2026
- 6Manikúraod 8. 4. 2026
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 8. 4. 2026
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 8. 4. 2026
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 4. 2026
- 10Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 8. 4. 2026
- 11Administratívne službyod 8. 4. 2026
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 8. 4. 2026
- 13Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 8. 4. 2026
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 4. 2026
- 15Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 8. 4. 2026
- 16Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 8. 4. 2026
- 17Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 4. 2026
- 18Výroba mydla, pracích prostriedkov a éterických olejov, čistiacich, leštiacich, parfumérskych a toaletných prípravkovod 8. 4. 2026
- 19Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 8. 4. 2026
- 20Faktoring a forfaitingod 8. 4. 2026
- 21Finančný lízingod 8. 4. 2026
- 22Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 8. 4. 2026
- 23Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 8. 4. 2026
- 24Čistenie a zimná údržba komunikáciíod 8. 4. 2026
- 25Prevádzkovanie autoumyvárneod 8. 4. 2026
- 26Ručné umývanie a čistenie interiéru motorových vozidielod 8. 4. 2026
- 27Generálne a bežné čistenieod 8. 4. 2026
- 28Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 8. 4. 2026
- 29Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 8. 4. 2026
- 30Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 8. 4. 2026
- 31Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 8. 4. 2026
- 32Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 8. 4. 2026
- 33Služby požičovníod 8. 4. 2026
- 34Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 8. 4. 2026
- 35Skladovanieod 8. 4. 2026
- 36Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 4. 2026
- 37Kuriérske službyod 8. 4. 2026
- 38Sťahovacie službyod 8. 4. 2026
- 39Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 8. 4. 2026
- 40Vedenie účtovníctvaod 8. 4. 2026
- 41Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 4. 2026
- 42Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 4. 2026
- 43Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 4. 2026
- 44Inžinierska činnosťod 8. 4. 2026
- 45Stavebné cenárstvood 8. 4. 2026
- 46Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 8. 4. 2026
- 47Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 8. 4. 2026
- 48Poskytovanie služieb informátoraod 8. 4. 2026
- 49Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 8. 4. 2026
- 50Poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôbod 8. 4. 2026
- 51Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 8. 4. 2026
- 52Poskytovanie sociálnych služiebod 8. 4. 2026
- 53Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť - pranie a žehlenie, varenie, upratovanie, starostlivosť o záhraduod 8. 4. 2026
- 54Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 8. 4. 2026
- 55Prevádzkovanie výdajne stravyod 8. 4. 2026
- 56Výroba potravinárskych výrobkovod 8. 4. 2026
- 57Výroba nápojovod 8. 4. 2026
- 58Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 8. 4. 2026
- 59Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 8. 4. 2026
- 60Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 4. 2026
- 61Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 8. 4. 2026
- 62Verejné obstarávanieod 8. 4. 2026
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54298571
- RÚZ ID
- 2045007
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat185 444 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 6. 2022Registrácia platcu DPHSK2121633580