Zakym s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -2.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (184 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 1. 2022
- Sídlo
- Udiča 746, 01801, Udiča
- EBITDA marža81,9 %
- ROA (návratnosť aktív)93,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)95,9 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť97,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 64.19netIncome: 118 085revenue: 183 971prevNetIncome: 103 149
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.83equity: 123 085assets: 125 811
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.17equity: 123 085assets: 125 811
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -19.64revenueYoY: -2.75validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 81.87netMargin: 64.19ebitda: 150 616revenue: 183 971
Altman Z''-Score66.55Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 10.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 6.84 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 47.41 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 93.86 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 93.86 % vs. predchádzajúce 94.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.17 % vs. predchádzajúce 0.60 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.46× vs. predchádzajúce 1.74×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 64.19 % vs. predchádzajúca 54.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.83 % vs. predchádzajúca 99.40 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 64.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.64 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 81.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 184 tis. € | 189 tis. € | −2,7 % |
| EBITDA | 151 tis. € | 132 tis. € | +13,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 136 tis. € | 119 tis. € | +13,7 % |
| Čistý zisk | 118 tis. € | 103 tis. € | +14,5 % |
| Aktíva | 126 tis. € | 109 tis. € | +15,6 % |
| Vlastné imanie | 123 tis. € | 108 tis. € | +13,8 % |
- 21. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.8%
- Cudzie zdroje2.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 184 tis. € | 126 tis. € | 123 tis. € | 151 tis. € | 118 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 189 tis. € | 109 tis. € | 108 tis. € | 132 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 285 tis. € | 217 tis. € | 184 tis. € | 231 tis. € | 179 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 1. 2022
- 2Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 21. 1. 2022
- 3Dizajnérske činnostiod 21. 1. 2022
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 1. 2022
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 21. 1. 2022
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 1. 2022
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 1. 2022
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 1. 2022
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 1. 2022
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 1. 2022
- 11Informačná činnosťod 21. 1. 2022
- 12Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 21. 1. 2022
- 13Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 21. 1. 2022
- 14Administratívne službyod 21. 1. 2022
- 15Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 1. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54317754
- RÚZ ID
- 2046964
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat284 872 EUR · rok 2022
- 4. 3. 2022Registrácia platcu DPHSK2121646109