Right & Stuff s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 49 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (539 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 1. 2022
- Sídlo
- Račianska 78, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,5 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť22,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.208netIncome: 1 121revenue: 539 380prevNetIncome: 14 144
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.87equity: 74 067assets: 323 831
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.13equity: 74 067assets: 323 831
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 25.74revenueYoY: -49.15validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.52netMargin: 0.208ebitda: 13 613revenue: 539 380
Altman Z''-Score0.44Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.45 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.56 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.31 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.35 % vs. predchádzajúce 7.19 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.13 % vs. predchádzajúce 90.72 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.67× vs. predchádzajúce 5.39×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.21 % vs. predchádzajúca 1.33 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.87 % vs. predchádzajúca 9.28 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 49 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 305 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 539 tis. € | 1,1 mil. € | −49,2 % |
| EBITDA | 14 tis. € | 48 tis. € | −71,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 12 tis. € | 43 tis. € | −71,7 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 14 tis. € | −92,1 % |
| Aktíva | 324 tis. € | 197 tis. € | +64,5 % |
| Vlastné imanie | 74 tis. € | 18 tis. € | +305,4 % |
- 12. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.9%
- Cudzie zdroje77.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 539 tis. € | 324 tis. € | 74 tis. € | 14 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,1 mil. € | 197 tis. € | 18 tis. € | 48 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 341 tis. € | 121 tis. € | -64 tis. € | -64 tis. € | -71 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 12. 1. 2022
- 2vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 12. 1. 2022
- 3reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 1. 2022
- 4vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 1. 2022
- 5organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 1. 2022
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 1. 2022
- 7dizajnérske činnostiod 12. 1. 2022
- 8fotografické službyod 12. 1. 2022
- 9počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 1. 2022
- 10poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 12. 1. 2022
- 11faktoring a forfaitingod 12. 1. 2022
- 12prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 1. 2022
- 13prevádzkovanie garáží alebo odstavných plôch pre motorové vozidlá slúžiacich na umiestnenie najmenej piatich vozidiel patriacich iným osobám než majiteľovi alebo nájomcovi nehnuteľnosti;od 12. 1. 2022
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 1. 2022
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 12. 1. 2022
- 16prenájom hnuteľných vecíod 12. 1. 2022
- 17nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 12. 1. 2022
- 1818. skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 12. 1. 2022
- 19kuriérske službyod 12. 1. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54322057
- RÚZ ID
- 2041008
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 060 728 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 3. 2022Registrácia platcu DPHSK2121633217