ILKO spol. s r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 29 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 36/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (396 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 1. 2022
- Sídlo
- Kvetná 1593/3, 93005, Gabčíkovo
- EBITDA marža10,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,2 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť6,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.211netIncome: -838.00revenue: 396 358prevNetIncome: 18 763
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.91equity: 25 960assets: 375 461
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.09equity: 25 960assets: 375 461
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 90.56revenueYoY: -29.10validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.32netMargin: -0.211ebitda: 40 918revenue: 396 358
Altman Z''-Score1.08Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.24 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.62 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.22 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.22 % vs. predchádzajúce 5.95 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.09 % vs. predchádzajúce 89.21 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.06× vs. predchádzajúce 1.77×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.21 % vs. predchádzajúca 3.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.91 % vs. predchádzajúca 10.79 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 29 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 396 tis. € | 559 tis. € | −29,1 % |
| EBITDA | 41 tis. € | 39 tis. € | +5,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 37 tis. € | 35 tis. € | +5,1 % |
| Čistý zisk | -838 € | 19 tis. € | −104,5 % |
| Aktíva | 375 tis. € | 315 tis. € | +19,1 % |
| Vlastné imanie | 26 tis. € | 34 tis. € | −23,7 % |
- 11. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.9%
- Cudzie zdroje93.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 396 tis. € | 375 tis. € | 26 tis. € | 41 tis. € | -838 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 559 tis. € | 315 tis. € | 34 tis. € | 39 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 491 tis. € | 139 tis. € | 15 tis. € | 17 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 57 tis. € | 56 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Chov vybraných druhov zvieratod 11. 1. 2022
- 2Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 11. 1. 2022
- 3Poskytovanie služieb v rybárstveod 11. 1. 2022
- 4Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 11. 1. 2022
- 5Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 11. 1. 2022
- 6Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 11. 1. 2022
- 7Maloobchod a veľkoobchod s potravinami, nápojmi a tabakovými výrobkami s ovocím a zeleninou, s mäsom a mäsovými výrobkami, s rybami a výrobkami z rýb, s pekárenskými výrobkami, s cukrárenskými výrobkami, s nápojmi (alkoholické, nealkoholické), s tabakovými výrobkami, s mliečnymi výrobkami, s dietetickými výrobkami a potravinovými doplnkami pre zdravú výživuod 11. 1. 2022
- 8Maloobchod a veľkoobchod s pevnými, kvapalnými a plynnými palivami s pohonnými látkami, s olejmi a mazivami Poznámka: Súčasťou živnostenského oprávnenia nie je maloobchod alebo veľkoobchod s uhľovodíkovými plynmiod 11. 1. 2022
- 9Maloobchod a veľkoobchod s elektrickými a elektronickými zariadeniami s počítačmi, periférnymi jednotkami, s telekomunikačnými prístrojmi, s audio – video prístrojmi, s elektronickými a elektrickými spotrebičmi pre domácnosť, s osvetľovacími zariadeniami, s elektroinštalačným materiálomod 11. 1. 2022
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 11. 1. 2022
- 11Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 11. 1. 2022
- 12Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 11. 1. 2022
- 13Čistiace a upratovacie službyod 11. 1. 2022
- 14Administratívne službyod 11. 1. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54326656
- RÚZ ID
- 2039592
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat559 070 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 11. 2022Registrácia platcu DPHSK2121633140