Topsolar s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 66 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 24/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti.
Firma dosahuje malé tržby (38 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 1. 2022
- Sídlo
- Družstevná 237/2, 95619, Krnča
- EBITDA marža-47,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-18,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-35,6 %
- Zadlženosť48 %
- Kapitálová primeranosť52,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -48.27netIncome: -18 388revenue: 38 095prevNetIncome: 64 476
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 52.44equity: 51 588assets: 98 368
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 47.56equity: 51 588assets: 98 368
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -43.50revenueYoY: -66.46validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -47.03netMargin: -48.27ebitda: -17 915revenue: 38 095
Altman Z''-Score9.79Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 8.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -18.69 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -18.69 % vs. predchádzajúce 32.43 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 47.56 % vs. predchádzajúce 22.94 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.39× vs. predchádzajúce 0.57×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -48.27 % vs. predchádzajúca 56.77 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 52.44 % vs. predchádzajúca 77.06 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 51 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 38095 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 66 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -48.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 52 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 38 tis. € | 114 tis. € | −66,5 % |
| EBITDA | -18 tis. € | 79 tis. € | −122,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -16 tis. € | 71 tis. € | −122,8 % |
| Čistý zisk | -18 tis. € | 64 tis. € | −128,5 % |
| Aktíva | 98 tis. € | 199 tis. € | −50,5 % |
| Vlastné imanie | 52 tis. € | 153 tis. € | −66,3 % |
- 15. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie52.4%
- Cudzie zdroje47.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 38 tis. € | 98 tis. € | 52 tis. € | -18 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 114 tis. € | 199 tis. € | 153 tis. € | 79 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 173 tis. € | 278 tis. € | 220 tis. € | 103 tis. € | 83 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 211 tis. € | 212 tis. € | 136 tis. € | 166 tis. € | 131 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 1. 2022
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 1. 2022
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 1. 2022
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 1. 2022
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 1. 2022
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 1. 2022
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 1. 2022
- 8Vedenie účtovníctvaod 15. 1. 2022
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 1. 2022
- 10Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 1. 2022
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 15. 1. 2022
- 12Čistiace a upratovacie službyod 15. 1. 2022
- 13Administratívne službyod 15. 1. 2022
- 14Opravy vyhradených technických zariadení elektrickýchod 15. 1. 2022
- 15Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 15. 1. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54331846
- RÚZ ID
- 2037785
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 2. 2023Registrácia platcu DPHSK2121636605
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat211 239 EUR · rok 2022