LEON PLACE s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (409 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 1. 2022
- Sídlo
- Školská 14433/9A, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža6,7 %
- ROA (návratnosť aktív)6,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)83,5 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť8,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.86netIncome: 23 998revenue: 409 431prevNetIncome: 6 139
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.04equity: 28 730assets: 357 496
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.96equity: 28 730assets: 357 496
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 28.07revenueYoY: -10.99validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.72netMargin: 5.86ebitda: 27 525revenue: 409 431
Altman Z''-Score0.91Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.16 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.71 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.71 % vs. predchádzajúce 2.04 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.96 % vs. predchádzajúce 98.43 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.15× vs. predchádzajúce 1.53×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.86 % vs. predchádzajúca 1.33 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.04 % vs. predchádzajúca 1.57 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 11 % na 409 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 507 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 409 tis. € | 460 tis. € | −11,0 % |
| EBITDA | 28 tis. € | 8 tis. € | +237,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | 7 tis. € | +237,3 % |
| Čistý zisk | 24 tis. € | 6 tis. € | +290,9 % |
| Aktíva | 357 tis. € | 301 tis. € | +18,6 % |
| Vlastné imanie | 29 tis. € | 5 tis. € | +507,1 % |
- 21. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.0%
- Cudzie zdroje92.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 409 tis. € | 357 tis. € | 29 tis. € | 28 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 460 tis. € | 301 tis. € | 5 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 135 tis. € | 316 tis. € | -1 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 195 tis. € | 434 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena21. 1. 2022 → 2. 6. 2022
PITEUS, s. r. o.
- Zmena sídla21. 1. 2022 → 2. 6. 2022
Nad plážou 13A, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 3. 6. 2022
- 2Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 6. 2022
- 3Sťahovacie službyod 3. 6. 2022
- 4Kuriérske službyod 3. 6. 2022
- 5Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 3. 6. 2022
- 6Dizajnérske činnostiod 3. 6. 2022
- 7Fotografické službyod 3. 6. 2022
- 8Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 21. 1. 2022
- 9Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 21. 1. 2022
- 10Faktoring a forfaitingod 21. 1. 2022
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 1. 2022
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 21. 1. 2022
- 13Administratívne službyod 21. 1. 2022
- 14Vedenie účtovníctvaod 21. 1. 2022
- 15Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 1. 2022
- 16Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 1. 2022
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 1. 2022
- 18Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 1. 2022
- 19Čistiace a upratovacie službyod 21. 1. 2022
- 20Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 1. 2022
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 1. 2022
- 22Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 1. 2022
- 23Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 21. 1. 2022
- 24Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 1. 2022
- 25Finančný leasingod 21. 1. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54361630
- RÚZ ID
- 2049943
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat459 958 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 15. 9. 2022Registrácia platcu DPHSK2121641346
- 21. 1. 2022Zmena obchodného mena→ PITEUS, s. r. o.
- 21. 1. 2022Zmena sídlaNad plážou 13A, Banská Bystrica